Rasim Bolbol

Rasim Bolbol

Spekülatör Akşener spekülasyondan şikayetçi

-

Meral Akşener, 28 Şubat sürecinde generallerin peşinden ayrılmayan “brifingli gazeteci” Murat Yetkin’e telefonda içini dökmüş. 

Yetkin’in yazdıklarına göre çok doluymuş hanımefendi. 

Şikayetçi olduğu mevzuların başında da S-400’ler geliyormuş. 

Meğer milli meseledir, ülke güvenliğidir diye devletin yanında durmuş Akşener, ama bu konuda kendilerine tatmin edici bir bilgi verilmemiş. Halbuki Türkiye’nin güvenliğini ilgilendiren böylesine ciddi bir konuda sadece parti liderliklerine değil, Meclis’e de bilgi verilmesi gerekiyormuş.

Güler misiniz, ağlar mısınız!

Daha dün denilebilecek kadar yakın bir zamanda “Bana S-400’lerin Türkiye’nin hava savunması için değil, sadece Cumhurbaşkanlığı sarayının korunması için alındığına dair bir duyum geldi” saçmalığını ortaya atan spekülatör Akşener, bugün kalkmış “Meclis’te S-400’lerle ilgili bilgi verilmesi, bu konuda ortalıkta dolaşan spekülasyonları da azaltır” diyor.

Peki, Akşener’in bu isteği gerçekleşirse, “ortalıkta dolaşan spekülasyonlar” sahiden azalır mı sizce?

Mesela, “Şimdi Rusya’dan S-400’ler alıyorsunuz. Yahu sizin uçaklarınız onları tanımıyor. O füzeleri nerede kullanacaksınız kardeş? Senin F-16’ların onları tanımıyor. Onlar, F-16’ları düşman uçağı olarak görüyor. Koyacaksın bir depoya çürüyecekler” diyen zat-ı âlileri iftiralarına bir son verir mi?

Türkiye’ye teslim edilmeye başlanan S-400’lerin Dost Düşman Tanıma Sisteminin kendi mühendislerimiz tarafından geliştirilip tanımlanacağı Meclis kürsüsünden şahsına deklare edildiğinde, kayıtsız-şartsız ikna olur mu gerçekten sayın Akşener? “Öyle miymiş ya. İşin aslı bu muymuş yani?” diyerek yalan söylemeyi bir kenara bırakır mı?

F-35’in yanlışlıkla vurulabileceğinden korkmanın gerçekçi olmayacağını, Türkiye’nin dost-düşman tanıma sistemini devreye alması halinde, NATO’nun kendi sistemiyle uyumlu olacağını kavradığında “Ben bu mevzuları çok yanlış anlamışım. Özür dilerim” diyerek pişmanlık izhar eder mi?

Söyleyin İYİ Parti Genel Başkanı...

S-400’lerin silah atış sistemleri üzerinde herhangi bir kısıtlayıcılığının bulunmadığını, zaten Silahlı Kuvvetlerimizin envanterindeki herhangi bir sistemin dost veya düşman olarak tanımlanan herhangi bir hedefe kilitlenebildiğini ve ardından mühimmat atışı yapabildiğini idrak ettiğinizde, evvelce sıçrattığınız çamurlardan dolayı nedamet getirir misiniz?

Hakikaten merak ediyoruz... 

S-400’lerle ilgili size bir sunumda bulunulduğunda ne yaparsınız?

Örneğin, “Meğer radar menzili 600 km, etkili menzili 400 km olan bu sistemler bütün Türkiye’nin genel hava sahasını korumak için alınmış. Zaten Cumhurbaşkanlığı veya benzeri stratejik noktalar bütün dünyada 5-10 km menzilli füzelerle korunuyormuş. Cahilliğime verin. Tüm bunları yeni öğrendim” diyerek 82 milyondan özür diler misiniz?

Cevap verin, lütfen cevap verin hanımefendi!

 


YORUMLARA GÖZAT (9)

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.