sami 2 yıl önce eklendi.

Buda demek oluyor ki birileri devlet eli ile şanlı tarihimizi bizlere farklı göstermeye çalışıyor.Zaten okumayı sevmeyen bir milletiz aval aval seyrediyoruz..haaa öylemiymiş diye.

Yilmaz Sagdic 2 yıl önce eklendi.

Diriliş Ertuğrul'un senaristleri ve yapımcıları artık işin cılkını çıkardılar. Ertuğrul Gazi ile hiç karşı karşıya gelmemiş Noyan ve kızkardeşi, Osman Gazi'nin büyüdüğüne şahir olan annesinin öldürülüp yerine bir bakıcı geçirilmesi derken; son saçmalık da Umur Bey oldu. Osman Gazi'den yaklaşık 50 yıl sonra doğacak Umur Bey bir abra kadabra ile Ertuğrul Gazi'nin karşısına dikildi. Evet anlıyorum bu dizi bir belgesel değil dramadır ama yine de bir parça da olsa tarihimize saygı.

ismail yakalı 2 yıl önce eklendi.

Dizide geçen Umur Bey, Aydınoğulları Beyi değil, Umuroğulları Beyidir. İlk tanışma zamanlarında bazı sıkıntılar yaşanmıştır doğrudur, ancak Osmanlı Beyliğini ilk kabul eden ve ilhak olan beylikte Umuroğulları Beyliğidir.

istismarci mehmet bozdag 2 yıl önce eklendi.

39 yasinda vefat eden birini, 70 yasinda bir karakter olarak diziye koymak niye? Mehmet Bozdag denen istismarda had hudut tanimiyor. devlet sahipsiz, ne yapiyorsun diyende yok