Smilie 1 yıl önce eklendi.

Yakın tarihimizi kesinlikle yanlı art niyetli yazarlardan okumayın arkadaşlar, (gerçi yazarların yüzde 99'unun kendi ideolojik görüşlerinde yazdığını görüyoruz.) Bu Ahmet Cemil ERTUNÇ un da kim olduğu ne olduğu belli değil kimliğini bilmediğiniz yazarları okuyup belleğinizi doldurmayınız. Yakın tarihi olaylar ve kişiler çerçevesinde değil tümden gelerek bakmanızı tavsiye ederim.Kişilere olaylara takılırsanız hiç bir zaman ulaşmak istediğiniz o nihai bilince sahip olamazsınız çünkü çoktan zihniniz o kişilerde olaylarda kalmıştır artık aydınlanmanız imkansızdır.

Ahmet 1 yıl önce eklendi.

Mustafa Kemal degil, Mustafa Kemal Atatürk, siz ne kadarda nefret etseniz...

Tata Tonga 1 yıl önce eklendi.

Saldır babam saldır...

Selman 1 yıl önce eklendi.

Ahmet efendi duzeltme yapmis, malum sahsin ismi konusunda! Hassas ya:) Euzu billa... Birde ima eklemis, siz ne kadar nefret etseniz de, biz o kadar sevecegiz diye! Sev sen, hic ayrilma onun izinden! Biz Islam i bilen ve dinini her seye ragmen yasayan muslumanlar, adini anmaktan bile utanc duydugumuz bu vb sahislari, mucadele suresi 22. ayet, yani Allah svt nin emrine binaen sevmeyiz ve sevemeyiz hamd olsun. Sen sev! Hz muhammed sav efendimizin buyurdugu gibi; "Kisi sevdigi ile beraberdir!". Ve insa Allah sende ahirette o cok sevdigin atanla birlikte olursun ebediyen! Bizim atamiz da belli, yolumuz da hamd olsun. HasbinAllah ve nimel vekil.

Abdullah Murat 1 yıl önce eklendi.

KEMALİST(DİRENİŞ) Yani seçip beyenebileğin birşey öylemi. Cennet ne biliyormusun Allahın seçip beyendikleri için. Allahın emrilerinin seçilebileceğini söyleyen imanı almamıştır Cennete giremez. Laiklik yüzçeviriştir. yüzçeviriş hükmetmesi gerekenlerde küfürdür Kuran bunu söyler siz küfrü seçtiniz Ebedi cehennemi aldınız. Allahın hükümleri varken beşer hükümlerini aldınız. Allaha kul olacakken bazı beşerlere veya heva hevesinize kul oldunuz

Osmnshn 1 yıl önce eklendi.

Tüccarlar..

Ismail 1 yıl önce eklendi.

Ya kemalist! Turkce yazildigi gibi okunur, ama konuşulduğu gibi yazilmaz:) Daha cumle kurmayi bilmiyorsun yazi yazarken! Boylece zaten sacma sapan olan düşünce ve fikirlerin, daha da sacma sapan bir hal aliyor! Heyecan yapma, yavas yavas ne zirvalayacaksan guzel zirvala! Subhan Allah... la havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim...

Lütfi 1 yıl önce eklendi.

Keşke vicdan meselesi olarak kalsaydı dinimiz.Şimdilerde CÜZDAN meselesi olarak kullanılıyor.

ahmed said 1 yıl önce eklendi.

Ahmet1 gün önce Mustafa Kemal degil, Mustafa Kemal Atatürk, siz ne kadarda nefret etseniz...DEMİŞ..BİR GÜN ÖNCE..BİZ SANA, SENİN BABANI MI SORDUK Kİ ?O SENİN BABAN ,ATAN OLABİLİR.AMMA TÜRK MİLLETİNİN ATASI OSMANLI OLAN BABALARIDIR.KİMİN ANASININ KOCASI KİM İSE;ONUN ATASI ODUR..ANLADİİ?

Abdullah Murat 1 yıl önce eklendi.

Allah diyorki: Allahın hükmüyle hükmetmeyenler kafirlerdir. Maide44ten Evlilik din işidir Miras din işidir Adaleti sağlamak yasama yürütme yargı din işidir Ticaret din işidir Vergi din işidir Savaş barış müttefik olmak din işidir Kılık kıyafet din işidir Yeme içme din işidir Allahın bu konuda uyulması zorunlu hükümleri vardır Allahın hükümlerini istemeyenler müslüman yani o hükümlere teslim olmuş değildir Allahın yolunun engelleyicisi ve bozguncusu şeytandır.

Abdullah Murat 1 yıl önce eklendi.

Kim Allahın hükümlerini kaldırıp beşer hükümlerini getirirse o kafirdir. Kim Allahın örtünme kılık kıyafet emri varken beşer hükmünü getirirse o kafirdir. kim Allaha kulluk takvimi varken ramazan ve kurban diğer günler için kullanılması zorunlu takvimi yerine papanın haçlının takvimini getirirse Allaha savaş açmıştır Kim Allah mirası şu şekilde böleceksin derken beşer hükmünü getirdiyse o kafirdir Kim Allahın kitabının anlaşılmasını sağlayan arapça yerine batıl bir dili getirip vahiyden uzaklaştırdıysa o bütün unların bütünüyle Allaha ve resulüne savaş açmış bir düşman olduğunu bilin. Miras din işidir Evlilik din işidir Adalet din işidir Dost düşman edinme din işidir. Savaşmak barışmak müttefik olmak din işidir. kılık kıyafet din işidir yeme içme din işidir vergi din işidir ticaret din işidir Allahın taraftarı olmayan müslüman değildir Allahın hükümlerini istemeyen müslüman değildir Müslüman olmayan müslümanın dostu değildir Doğru dostluk ve düşmanlık yapmayanın dini zayi olur. Onların süslü sözlerine aldanmayın. İcraati ile kurana bakın ve kimin dost kimin düşman olduğunu anlayın. Kafirler yani şeytanın dostları zaferi 2 şekilde edinirler Sizi öldürürler tutsak ederler yada Allahın hükümleri varken kendilerine küfre tabi yaparlar. Bu topraklarda 2.si olmuştur. Zafer sanmayın. O savaşta muhakkak Allah için savaşanlar oldu Ama sonunda Allahın ayetleri az bir pahaya satıldı İsterlerse şimdi analarını satsınlar En büyüğünü yaptılar zaten kafirin şerefi namusu iffeti yoktur bu ondan sorulmaz. Maide44 göre Allahın hükümleriyle hükmetmeyenler kafirlerdir

Süleyman Sırrı Dinçer 1 yıl önce eklendi.

M.Kamal..Cemal..Kutay'ın..(Kendisi ..Bileğimi..kesseniz..kanım..Atatürkçü..akar..diyen..tarihçi)..deyimiyle..Tam..Makyevelisttir..malum..be..düşünceye..göre..bir..yerlere..gelebilmek..için..her..şey..(yalan-riya-ihanet-kalleşlik)..her..şey..mübahtır..fazla..söze..gerek..var..mı..Ayrıca..bir..şey..daha..ekleyeyim..devlet..erkanı..ile..toplatılarında..sohbetlerde..sık..sık.."İngilizler..beni..ben..de..ingilizleri..severim"..sözü..ayyuka..çıkmıştır..Hatta..ölüm..yatağında..ingiliz..büyükelçisine.."Ben..ölmek..üzereyim..yerime..siz..geçin"..dediğini..İngiliz..elçi..bizzat..hatıralarında..yaz.mıştır..İsteyen..değişik..kanallardan..açıp..öğrensin..Şahsıma..gelince..62..yaşımdayım..emekli..Banka..yönetmeniyim..78..kuşağı..CHP..solcularındanım..Cumhuriyet..gazetesinin..tiryakisi..olarak..bilinirdim..şimdi..o..yıllarım..için..tövbe..ediyorum..İslamı..dört..dörtlük...yaşadığım.da..söylenemez..şükür..Özellikle..büyük..günahlardan.olmak..üzere..hepsinden..sakınmaya..çalışıyorum..Akit..Ailesine..selamlar..saygılar..sevgiler.

mevhibe inal 1 yıl önce eklendi.

Vatanı-Milleti sevdiğini söyleyen Atatürk düşmanlığından vazgeçsin. Kışkırttıkça Dinimiz ve Peygamberimize s.a.v. düşman ediyoruz. 2 ye bölünüp ORTAK DEĞERLERE VURMAnın bize bir faydası yok. Bizim değerlerden uzaklaşan hanımlar-gençlerin yoga-kozmos-evren-new age vb. süslü isimli inançların, STK'ların, Misyonerlerin kucağına düşmesine yol açıyor. Atatürk düşmanlığı ve Ilımlı İslam Soros Projesi. Atatürk'ün tam bağımsız ve sınıfsız toplum gayretleri ve Misyonerlik faaliyeti yaptığı için onlarca Koleji kapatması, Mason Localarını kapatması bile yeter...

Abdullah Murat 1 yıl önce eklendi.

Süleyman Sırrı Dinçer büyük günahlardan sakındığını söylemişsin Küfür ebedi cehenneme vesile en büyük sulardadır. Maide44 Allahın hükmüyle hükmetmeyenler kafirlerdir buyurulmaktadır Demokrasi adı altında vekiller tayin ederek Allahın hükümlerine yüz çevirerek kanun çıkarmaktan ve adalet saraylarındaki hakimleri yetkilendirerek küfürden hisse almıyormusun. Ayrıca dünyanın bir bölgesinde arakan filistin vs bir müslüman kafirler tarafında diri yakılırken seninde burada çok şanlı bulduğun ordu askeri gücün varken onlara yardım etmiyerek buda büyük günah olarak zikredilmektedir helak eden. Eğer büyük günahlara bulaşmak istemiyorisen öncelikle Allahın hükümleriyle adaletin sağlandığı bir yerde yaşaman ve Allahın hükümleriyle hükmeden yöneticilere tabi olman gerekmektedir Orada Allahın hiçbir helali yasaklanmamış hiçbir haramıda helal sayılmamış olmalıdır Bu küfürdür Allahın haram dediğine helal demektir İçki ve fuhuş genel ev böyledir. Ayrıca insanlara Allahın farzlarından öte bir farz çıkarılmamış olmalıdır Zorunlu yapılan herşey böyledir Sana zorunlu eğitim sigorta vb şeyler farz kılınmaktadır Hayatın dinindir. Ayrım yapanlar ve Allahın hükümlerine yüzçevirenler kafirlerdir

KEMALİST(DİRENİŞ) 1 yıl önce eklendi.

BİZİM İÇİN İKİ DİN VAR; BİRİSİ SİYASAL İSLAM ,DİĞERİ İSLAMİYET DİNİ, BİZ BİRİNCİSİNDEN YANA DEĞİLİZ ; AMA ŞERİAT: DER ,DERDE BU ÇAĞDA ŞERAİTİ YÖNETİM KENDİ İÇİNDE BİREYİN KAFASINDA SİYASAL İSLAMLA YÖNETİLEN TOPLUMLARDA AYRIŞMALAR OLUYOR GÖRMEKTEYİZ HUZUR OLMUYOR,SİYASAL İSLAM İSTEMEMİŞİZ, DÜNYADA MODERN DÜNYA VE YÖNETİM SİSTEMLERİ ÇIKINCADA LAİKLİK SEÇİLMİŞ..

ahmet yüksel 1 yıl önce eklendi.

gerçek tarih yasağı sürdükçe bu millet sürünmeye mahkumdur.69 aylık bebeden 70 lik dedeye kadar rejimin yutturduğu nutukdan iktibas kemalizm bağışıklık aşısı ömür boyu bu milletin beynine zerkedildikçe ve buna 2019 da dur denmedikçe dünyaya meydan okusan ne olur.bir savcı gelir eğer büker kıvırır ya 5816 ya uydurur ya da chp nin 6 okundan birine oturtur. roma hukuğu serbest islam yasak roma rakamlarını ezberle arap sayıları tabelalalarını yasakla yunan tanrılarını bilmeyen cahil islamı bilen yobaz olsun....ve buna özgür ülke demokrasi var diyorsunuz. gavurun demokrasisi bize uymaz...ADALET NERDE AHLAK NERDE İNSANA SAYGI NERDE EY ADALET DİYE YOLA ÇIKIP AVRUPA BİRLİĞİ AŞKINA SURETİ HAKTAN GÖRÜNÜP İSLAM AĞACININ DİBİNE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ZEHİRİNİ DÖKENLER...SİZ KENDİ KÖKLERİNİZİ KESTİKCE KURUYACAKSINIZ.

Selman 1 yıl önce eklendi.

Allah svt Kazim Karabekir Pasa'ya rahmet edip, taksiratini affetsin. Mekani cennet olsun insa Allah. Karabekir pasa gibi muslumanlar disinda ister ölmüs ister hayatta olsun, Turkiye'de ne kadar murted ve kafir devlet adami ile yoneticisi varsa da, Allah svt hepsini helak etsin insa Allah. Hepsinin canlari cehenneme. Takipcileri ile birlikte insa Allah. Munafiklari da Allah svt islah edip hidayet etsin insa Allah. La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim.HasbinAllah ve nimel vekil.