Abdullah Koc 1 yıl önce eklendi.

Şimdi beyfendi ben sizi tam anlamak istiyorum. Sizin bilmemne tarihli yutup konuşmanizda beştepede hilafetin fiilen ilan edildiğini hararet ve heyecanla anlattiğinizi duydum ve gördüm. Burdan ben sizin bu hilafete yeni Halifeye biat ettiğinizi anliyorum. Şimdi ben sizin bu yazinizda siraladiğiniz bir halide olmamasi gerekir dediğiniz sifat ve davranişlari ben sizin biat ettiğiniz Halifede görmediğinizimi anlayacam !

Ömer aydin 1 yıl önce eklendi.

Engin bilgilerini paylasiyorsun sayin yazar.ama sizin öncülugunyzde dinin nasil istismar edildiginden insanlarin dinle nasil sürülestirilip kölelestirildiginden dinin insanlar nasil.iljesiz ahlaksiz kişıliksiz hale getirdiginden bahsetmiyorsun.fetö ile dinlerarasi diyalog yaptiniz.yetmedi.üluke insaninin dunyasini da ahiretini de karattiniz.ne hakla ne yüzle ahkam.kesiyorsun.hClidan siyonistten iktidar dilenip iktidarda kalmak icin yandasla ulkeyi yagmaladibiz.ve kuresel.sermayeye sicak paraya kara paraya ulkeyi yGmalalttiniz.allah bin türlü belanizi versin.ve ülkeyi insanlar sizin gibi münafiklarin şerrinden orusun

adi fetö moronlarına 1 yıl önce eklendi.

fetöcü mezevenkler hala akıllanamışlar, buralarda yorum yazıp, teselli arıyorlar..arsız utanmaz yüzleri kızarmaz şerefsizler, hala bu meydanda yazabiliyorlar.. ahlaksız satılmış münafık k.pekler, sebeb olduğunuz ahvalin bedelini ödemeye bu cihan yetmez..siz asıl ahirde şok olacaksınız..hain yüzsüzler, hiç bir sonuç sizi haklı çıkarmayacak.siz ebedi bittiniz lakin ümmete ağır imtihan oldunuz.Lanetler üstünüzden kesilmesin..cuma saatinde amin amin amin...s...... gidin ana vatanınıza,,,,,siyon ve kafir domuzların yanına..

Celal 1 yıl önce eklendi.

zulmedenlere en küçük bir meyil dahi göstermeyin; yoksa cehennem ateşi sizede dokunur' ayeti kelimesi fermanıyla, zulme değil yalnız alet olanı, belki edna bir meyil edenleri dahi dehşetle ve şiddetle tehdit ediyor..

Ehven-i şer 1 yıl önce eklendi.

Sözü dinleyin, doğrusuna tabi olun. Siz bunca yıldır hangi doğru söze tabi oldunuz? Elin zerdüştü hapishane kapısından girerken (batıl bile olsa) “ ağzımızdan çıkan söz onurumuz, namusumuzdur arkasındayız” diyor. ...

YA ADL 1 yıl önce eklendi.

Hak kılıcı, halk elinden tezahür,, Akla sığmaz, adalet tecelli eder,, Sanma ki, meydanda var kargaşa,, her isyana, lazım gelen ah düşer...

kaleli 1 yıl önce eklendi.

yemen i yaz yemen neden böyle oldu şimdi de yemen ...müslüman geçinen amerikan biatçıları ile kendi şia dinlerine biat edecek ülkeleri karıştıran iran ile suud biatçıları yemen i yerle bir ettiler gene iş bize düştü.suriye de eset kendine başkaldıranları bize kovdu şimdi adamları ile keyif çatıyor.suriyeliler afganlılar kuzey ıraklılar kırgızlar şimdi de yemen.bu işin bir çaresi yok mu acaba bu alçak suud ve iranlı mollalara bir osmanlı tokadı ne zaman atılacak.

Deniz 1 yıl önce eklendi.

Koskoca bir zümreye terörist diyen densizlere ne dersiniz beyim...

Rabia 1 yıl önce eklendi.

Euzubillahiminesseytanirracimbismillahirrahmanirrahim Ve doğrusu insana da kendi (emek ve) çabasından başkası yoktur.necm süresi 39.ayet elhamdülillah. Sayın Dilipak Allah bizi cahil ve zalim etmesin âmin yoksa hiç kimse bize yardım edemez.saygilar selâm ve dua ile Allaha emanet olun. Teşekkürler. Hasbinallahu ve nimel vekil deriz

günaydın 1 yıl önce eklendi.

Yazı çok iyi . En çok “Cennetin satın alındığı sözleşme” lafı hoşuma gitti. Aynı ortaçağ hristiyanlığındaki gibi. Papazlar Cennetten yer satarmış. Demek ki bizim dinimizde de varmış.

bozeren 1 yıl önce eklendi.

Mert kardeş'e; öncelikle belirteyim ki, aynı saftayız kardeşim. hacamat islami değildir. ortaçağ tıbbı denebilecek bir olaydır. zamanında belki uygulanmış olması veya uygulandığının rivayet edilmesi bir olayı islami yapmaz. saygılarımla.

Rabia 1 yıl önce eklendi.

Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Ve doğrusu insana da kendi (emek ve) çabasından başkası yoktur.necm süresi.39.ayet.elhamdulillah.sayin Dilipak Allah bizi cahillerden ve zalimlerden etmesin.amin.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz.

Yunus 1 yıl önce eklendi.

Cümleler dogrudur sen dogru isen dogruluk bulunmaz sen egri isen...

Yücel Çotur 1 yıl önce eklendi.

Sağol hocam herkes kendi penceresinden yazınızı değerlendiriyor.Ben güzel buldum. Biat oy verme kapsamında değerlendiriyordum. Bu nedenle oy verdiklerimin yaptıkları yanlışlıklara da biat etmiş oluyorum diye düşünüyordum. Resulüllaha edilen biatı hafife almış gibi duygu oluşuyordu. Kulların yapacaklarını şeksiz şüphesiz kabullenmek Rabbimizin bize verdiği seçme hakkını teslim ediyoruz demektir. Oysa yaratan bile bizi serbes bırakmış şu helaldir şu haramdır deyip bizi özgür bırakmış sonunda Cennet ve Cehennemle karşılığını bulacağımızı bildirmiştir. Benim ne günahım var şeyhim liderim başkanım böyle emretti bende yaptım de kurtul ne ala. Hesap günü yaptıklarımızdan sorumlu tutulacağız. Bu nedenle ona biat buna biat değil ilim ilim bilmektir.İlim kendin bilmektir.Sen kendini bilmez isen bu nice okumaktır.

meleknur 1 yıl önce eklendi.

TAHSİN EFENDİ: ELBETTE BİRÇOK İNSAN ZORLUKLARLA İDARE EDİYOR. ANACAK BENİM DEMEK İSTEDİĞİM FAKAT ANLATAMADIĞIM ŞUDUR: HER İŞÇİ VE ÇALIŞANLARA ÜCRETLERİ MADUR OLUNMAYACAK ŞEKİLDE OLMALI. BUGÜN NİYE TOPLANTI YAPILSIN ASGARİ ÜCRETŞU YADA BUKADAR OLSUN DİYE. TÜRKİYENİN YAŞAM ŞARTLARI NASILSA O KADARDA ÜCRETLERİ OLMALI. BENİM ÖYLE YETKİM OLSA HERKESE EN AZ 3 BİNLİRA ÖDERİM KİMSE MADUR OLMASIN. ELBETTE RABBİM HİÇ KİMSEYİ YOKLUKLA VE AÇLIKLA İMTİHAN ETMESİN.

adem selvi 1 yıl önce eklendi.

sayın hoca akpartiden dönmüş... kendileri bilirler. Türkiyenin dünya devletleri tarafından sıkıştırıldığı bu dönemde bu yaptığını ben şahsen unutmayacağım ve kendisini kalbimden siliyorum...

[email protected] 1 yıl önce eklendi.

vakit takipçileri ve çizgisinde olanların çoğunluğunun AKP ve Erdoğan yanlısı olduğunu varsayarak, ve halihazırda AKP ve Erdoğan iktidarda olduğuna göre biat kavramı üzerinde mesaj verip algı oluşturmaya çalışıyorsun. Peki madem bir kimsenin taraftarı olmak biat ise bu insanların bazıları sizden etkilenip başka yerlere ,kimselere kayarsa o zamanda bir başkalarına biat etmiş sayılmaz mı !?

Yaşlı Doçent 1 yıl önce eklendi.

Sayın Cumhurbaşkanımız; 25-30 yıl boyunca Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun etmiş; 50 yaşlarını çoktan geride bırakıp emeklilik aşamasına gelmiş Yaşlı Doçentlerin, Profesör olabilmek için, 5 koca yıl beklemelerine gerek olmadığına karar vermenizi, Yaşlı Doçentler olarak, sizden istirham eder, saygılarımızı arz ederiz.

Akil 1 yıl önce eklendi.

Abd. bey bu yazınla bütün AK Parti camiasını, bütün tarikat erbabını ...

Tahsin Koray 1 yıl önce eklendi.

sayın melek hanım, sskdan küçük sanayiden Emekliyim. Kümes gibi evim var Çatısı zor duruyor iki çocuğum üniversitede 2000 tl altı maaş, başka gelir yok. Herkes senin ailen gibi zengin değil. Ayakların yere değsin. Yaşamıyor ot gibi hayatta kalıyoruz o kadar..

hadi kurtulan 1 yıl önce eklendi.

... birine biat etmenin vebali ve cezası büyüktür.

Ahmet 1 yıl önce eklendi.

Sayın hocam uzun zamandır okuduğum güzel yazılarınızdan biri,teşekkür ederim.

aydın keskinkılıça 1 yıl önce eklendi.

'allahın veli kulları peygamberin varisleridir''bunu hz. peygamber mi söylemiş.yoksa kur-anda mı geçiyor... allahın veli kulları üzerinden tasavvuf yapıyorsan unutma tasavvufun bir felsefesi var.ve her felsefede bir yanlış olma ihitmali vardır.bu ihtimal güçlü bir ihtimaldir.allahın veli kulları denilen kişiler ilim yapan kişilerdir.ve ilim yaparken hata da yapabilirsin.birçok alimin,veli kulun kendisinin hata yapabileceğini,yanılabileceğini açıkça eserlerinde söylerler.bu yüzden bize hata yapmayan kendisinden mutlak manada doğru,kesin olduğuna inandığımız bir kaynak gerekir bu kaynakta kur-an'dır.hz.peygamber bile kendisini kur-an'a bakarak yargılıyordu.bu yüzden elimizde elimizde sahih manada kur-an ve onun pratikleki uygulaması olan sahih sünneti vardır.senin bahsettiğin isimler bile kendisini kur-an'a bakarak yargıladı.kendi hatalarını kur-an'la gördüler ve kur-an'la kendilerini sigaya çektiler.fakat siz ahlakta ve ilimde kur-an'a değil,bu isimlere öncelik veriyorsunuz.bunlar sadece allahın sevgili bir kulu.yoksa kur-an mealen 'sizin tek ölçünüz benim' der.murşid de yol gösteren demektir.bu manada da tek yol gösterici kur-an ve onun sahih sünneti olan hz.peygamberdir.mesela mevlananın kitaplarında hata yok mu? diyorsun.o zaman şirk koşarsın.ki kendisi bile bunu dememişken sizler ona bunu nasıl yaklaştırıyorsunuz anlamıyorum.bu isimler gayet eleştirilebilir.kur-ansız ve sünnetsiz bir tarikat bir tarafa,kur-anlı ve sünnetli olunlarda kuran ve sünnetin yanına ayrıca bağlı bulunduğu şeyhini,bağlı bulunduğu tarikatini hatasız olarak koyunca şirk zaten kaçınılmaz olur.tarih boyunca kur-an ve sünnetin temel prensip olduğunu söyleyipte,kur-an'a ve sahih sünnete zıtlaşan birçok tarikat geleneği var.işte adıyamandakiler.şeyihinin hata yapabileceğini düşünürler mi sor bi bakalım.yine nurcular,said nursinin hata yapabileceğini düşünürler mi sor bi bakalım... tam tersi.bu isimler hata yapmaz onlara göre.

Harun 1 yıl önce eklendi.

Net konuş hocam .

Aydın keskinkılıç 1 yıl önce eklendi.

Kuran ve sünnet zaten tarikatların temel prensibidir kuransız ve sünnetsiz tarikat zındıklıktır.Allahın veli kulları peygambein varisleridir.Elbetteki masumdeğildir şeytan ve nefis gibi bir güçlü düşman varikenbir kamil mürşide ihtiyac vardır .bu tarihten beri güçlü bir şekilde uygulanmışdır.vede çok faideli olmuştur . Saygılar.

Ali aslan 1 yıl önce eklendi.

Yazdıklarınız doğru, yalnız uyguladığınız söylenemez ...

mert 1 yıl önce eklendi.

birde bu sayfadan akitin diğer yazarlarına seslenmek istiyorum kardeşim yazacaksanız en azından yetersiz kalıyor lakin sayın dilipak kadar yazınnnnnn yahuuu ...siz temsiz etmeyecekseniz az da olsa kim konuşacak kardeşim

mert 1 yıl önce eklendi.

hacamat daha düne kadar yasaktı kardeşim nasıl laiklik se müslümanlara komple karşı , hacamatta şifa olduğunu ınsanlar bılıp te topyekun islama meyletmesınler dıye yasakladınız bozeren

mert 1 yıl önce eklendi.

Şu mevzuuda aslında konusulması gereken bir şey varsa o da kavramları kavrayamamaktır. Aslında ortada tartışılacak düzeyde ciddi bir konu yok, lakin bizim islam dan bihaber olmamızdan kaynaklı algılama sorunumuz var. Bunun sebebi dinsiz demokrasi baskısı değil sadece şu zamanda bunları öğrenmek ve konuşmak suç teşkil etmiyor ee kardeşim araştırın , konuşun , özen gösterin merak edin !!!! her biat deyenen biat etmek , her itaat edin diyene itaat etmekle islamı amel farz gercekleşmez. ortada islamla alakalı olmayan bir bey at isteme durumu var demokratik tüzükleri chp den farklı mı bu onların baglı kalacaklarını ıddıa ettıklerı programlarıdır ayrıca. o kadar erkekse seçimlere girmeden şeriat desin , bu sistem islama muhalıf desin de görelim . bunlar maşa kardeşim en buyuk zararı hatta chp den bıle daha cok zararı bunlar verıyor

bozeren 1 yıl önce eklendi.

... hacamat olayını size yakıştıramadım Abdurrahman bey. bu yazınızı okumadan evvel bu yorumu yapmayı gerekli buldum. saygılarımı sunarım.

Istanbuloğlu 1 yıl önce eklendi.

Sayin dilipak iste bu yazinizin altina imzami atabilirim. Bence Ummete faydali olmak istiyorsaniz; islami gruplarin isimlerini yazmadan; olaylari ve bunlarin gelismelerini; sonuçlarini sorgulayin. Çunku; bu yanlislari yapan kesimlerin isimlerini yazmakla; bu kesimleri karşiniza aliyorsunuz ...Dolayisi ile yazinizin kapsama alani daraliyor.Birde onlarin enelrini tahrik ediyorsunuz. Unutmayinki onlarda musluman ve Islam ummetinin bir parcasidir.Sizde bilirsinizki Buyuk beyinler olaylari ve sonuclarini konusurlar. Muslumanlarin kardesligini pekistirmek icin; hicbir grubun yaninda ; digerinin karsisinda olmayinki;Diger gruplarda sizi okuyarak; sizden istifade ile; hatalarini düzeltebilsinler.Allahı Rab; Efendimizi Rasul; Kurani eksiksiz olarak bir hidayet kitabi olarak kabul eden ; ve bunlara iman eden her kişiyi; siyasi, mezhebi, tarikati,....vs.görüsu ne olursa olsun; Renk ve ırk ayrimi yapmadan; herturlu farkliligi ve ceşitliliği bizi ilgilendirmeden; Biz onu ummetin bir ferdi olarak kabul edip; ona kardeşce yaklasmamiz gerekmezmi; Biz insanlarin kalblerindeki niyetleri sorgulayici değiliz. Islam hukuku insanlari dunyada; niyetlerine gore degil davraniş ve fiillerine gore yargilarken; Rabbimiz bizi ahirette buna ilaveten; davranislarimizin ardindaki niyetlere gorede bizleri yargiliyacak. Yani kalblerdeki niyetleri okuma ve onlara gore yargilama diye bir hakkimiz yok. Birde 1970 yillarda Atilla Ozdur abinin litaraturumuze kazandirdigi " Abdestli kapitalistler" mevzuuna girmeyi dusunurmusunuz.Sizde eminim farkindasinizdirki; Son yillarda muslumanlar arasinda sernaye terakümü yarışı basladı. sanki meşru bir şeymis gibide; sermayesizlere " gereksiz" ler muamelesinyspan siyasal bir anlayiş revaçta...Abdurrahman Bey; insan kapitalist olmaya (ister niyetlensin , ister niyetlenmesin; ) başlayinca , önce namazının abdesti; sonrada ( bu hal devam ederse) boy abdesti bozulur. Sizde bilirsinizki; ardindanda bu insan " Salebe" leşme yoluna girebilir. Etrafimizda bu tur insanlarin sayilarida hiçde azimsanmayacak kadar var galiba....

aydin keskinkılıça 1 yıl önce eklendi.

gerçek kamili murşid kuran ve onun sahih uyguluması olan hz.peygamberdir.diğer şahıslar değil.çünkü hiçbir kul hatadan bağımsız değildir...

okan 1 yıl önce eklendi.

super

mert 1 yıl önce eklendi.

yazının büyük kısmına katılıyorum. islam ile hükmetmeye dair otoritesi olmayan biriyle akitleşmek bid'AT TİR. Çüinkü söz konusu akitin içeriği parti tüzüğüyle ortadadır. Bu şekide bir uygulama islami sömürmekten başka bir şey değildir. Lakin muhterem babasının islam ile demokrasiyi harkulade meczetmesinden anlamış ki fatih bey , insanları aldatmak islamı çarpıtmak ona yeryüzünde bir güç , otorite verebilir ya ahirette ??? ortada islam devleti yokken ne bey atı kardeşim aldanmayın bunlar islam de leti için geçerli bir devletin islam devleti olması için ise kanunlarının tümü islam olmalı bu 1 2.si yöneticiye itaat islma ile hukmettiği sürece dir 3.sü islamda halife 5 yılda bir seçilmez o islam ıle hukmettiği sürece başta kalır. ve kendisi halifeye başkaldıran ise öldürülür hadisle sabittir bunlar kanmayın küçük beyeee

Mesut Sarp 1 yıl önce eklendi.

Ne de güzel yazmişsin "Din ve devlet büyüklerinizi İlah ve Rab edinmeyin. Sözü dinleyin, doğrusuna tabi olun, işe bakın doğrusuna destek verin, yanlışına karşı çıkın. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı olun. Zalim babanız, şeyhiniz, hükümdarınız da olsa. Bir kavme olan düşmanlığınız bile sizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmesin." Ama yolsuzluklarda neden sus pus oldun? Neden hala tecrit hapsinde tutulan islam alimi Alpaslan Kuytul hoca icinde kalemini oynatmadin? Sen ve senin gibilerde ahrette muhakkak bunlarinda hesabini verenlerden olacaksin.

şükrü onuk 1 yıl önce eklendi.

Bir müslümanın yeri , samimi müslümanların bulunduğu ortamlardır . Karar mekanizması istişare sonucu ortaya konulan iradedir .

aydın keskinkılıc bu sana 1 yıl önce eklendi.

ahlakı ahlakı akşemseddine,yunus emreye,mevlanaya bakarak kuramazsın.ahlakı ancak peygambere ve kurana bakarak düzeltirsen.çünkü yanılmaz olan,mutlak doğru sadece kurandır.bu bahsettiğin isimler sadece bir kuldur.ve her kulun eksiği,gediği olur.mevlanalar ve yunuslarda hatalardan beliğ değildir.bu yüzden kuran ahlakı diye bir ahlak vardır.bu sapla samanı bir de budayı birbirine karıştıran kendinsin.

Ali 1 yıl önce eklendi.

Sayın abdurrahman dilipak hocam Güçlünün yanında durup makam mevki için ufuktaki tehlikeleri örtbas etmek yerine karşısında durmayı tercih ettiğiniz için Allah razı olsun

kazım emmi 1 yıl önce eklendi.

Sağolun ağzınıza sağlık doğruları dile getirmişsiniz ama hızlı gidiyorsun gardaş reisi ve çevresindekileri bu şekilde eleştirdiğin, Allah muhafaza reisin kulağına giderse Türkiyeyi sana dar edebilir

Celal Özay 1 yıl önce eklendi.

iSLAMDA: 1- Yöeticiye (Cihad Emiri'ne) uyma iradesine BİAT, 2- Herhangi bir Veli (Alah Dostu,Şeyh'e) uyma iradesine İNTİSAP, 3- Namaz kıldıran bir İmam'a uyma iradesine de İTTİBA denir. Lütfen kavramları birbirine karıştırmayalım.

Aydın keskinkılıç. 1 yıl önce eklendi.

Sen islamiyetin neresini okuyorsun Tarihde bunca mürşidi kamiller var. Akşemseddini nereye koyalım,hacı bayram veli'yunusemre,mevlana ve daha niceleri bu zatlara tabi olup ahlakı güzelleştirmek milonlarca insan bunlara tabi olum dinlerini yaşamışlar ve toplumda saygın bir yer edinmişler. Yazık sana sapla samanı biri birinden ayırd edemiyorsun. Yazık sana. Ilim ilim bilmektir Ilim kendin bilmektir Sen kendin bilmezsin Ya nice okumaktır.

Herşey 50 yıl öncesi gibi, geri 1 yıl önce eklendi.

Partiler hergün büyük bir hızla Çörtüklüpörtük kasabasının adaylarını açıklamaya devam ediyorlar, kimsenin okuyup ilgilendiği bile yok. Üç büyük şehir adaylarını herhalde seçim sabahı açıklayacaklar, cesaretleri yok çünkü..

Mahmut 1 yıl önce eklendi.

Muhterem biraz da enflasyonu asgari ücret görüşmelerini otomatiğe bağlanan emekli milletvekili maaşlarını yazsan da belki bir faydası olur merhamete gelirler

Gök yüzü 1 yıl önce eklendi.

Sayın Dilipak bylock konusunda yazdığınız tüm yazıları okudum. Başından beri mağdurların aleyhine, zulmün lehine yazdiniz. Son yazinizdada aldandim dediniz Rabbim tüm kalplerin içindeki bilir. Lokman süresinde belirttiği gibi zerre kadar kötülük için hesap verilecektir. Bylock mağduru olarak hakkımı size helal etmiyorum. 

meleknur 1 yıl önce eklendi.

EMELİKLİ OLANLARIN ÇOĞUNUN EVİ OLDUĞU VE İKİKİŞİ OLDUKLARI HALDE 2 - 3 BİNLİRAYLA İDARE EDEMEZ ZORLANIRKEN. GENÇLER AYLIK İKİBİNLİRAYLA NASIL KİRA VERSİN ÇOCUK OKUTSUN? ESKİDEN İNSANLAR ZORLUKLARLA BÜYÜMÜŞLER İDARE ETMEYİ BİLDİKLERİ HALDE ZORLANIYORLAR. ŞİMDİKİ GENÇLERİN ASGARİ ÜCRETLE GEÇİMLERİNİ DÜŞÜNEMİYORUM. HER HALLERİYLE ANNE VE BABALARINA MUHTAÇ OLACAKLARDIR.

meleknur 1 yıl önce eklendi.

ASGARİ ÜCRET PAZARLIĞI NİYE OLMAMALI. HER İŞÇİ ÇALIŞTIĞI ŞİRKETİ YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞMALI, İŞVEREN PATRONLARIDA ÇALIŞTIRDIĞI HERBİR KİŞİYİ KENDİ AİLESİ GİBİ GÖRMELİ. İŞÇİSİNE ÖDEDİĞİ ÜCRETİN KARŞILIĞINI DAHA GÜÇLÜ ÇALIŞMASINI TEŞVİK EDEREK GERİ DÖNMESİNİ SAĞLAMALI.

Muhammet Alkaç 1 yıl önce eklendi.

Allah razı olsun. Hala ders almadıysak yazıklar olsun bize. Kur'an ve Sünnet dışında her türlü Biat bizi felaketlere sürüklemedi mi? Selam ve dua ile.

Zeki Aslan 1 yıl önce eklendi.

... Sahabe, Peygamberimiz (SAV) Efendimize biat etmişler. Sahabeden sonraki nesil (Tâbiîn) Sahabeye biat etmiş (tâbi' olmuşlar). (Tevbe-100 ayeti bildiriyor bunu.) Daha sonraki nesil (Tebe-i Tâbiîn), Tâbiîne ittiba' etmiş (biat). Bu sistem (tâbiiyyet) günümüze kadar tasavvuf olarak gelmiş. Siz ise, bir veli-mürşide (şeyhe) tâbi' olmayı, bid'at sayıyor, "aklı kiraya vermek" olarak niteliyorsunuz. Ceddimiz Osmanlı, padişahtan dağdaki çobana kadar toplumun her kesimi büyük çoğunlukla bir veli-mürşide tâbi' olarak yaşamışlardır. Onlar, "akıllarını kiraya mı verdiler" de en büyük imparatorluğu kurdular? ..

Meleknur a cevap 1 yıl önce eklendi.

Afedersiniz hanfendi iyimisiniz.mevcut hukumet feminist ve aile düsmanı dogru ları yalanla kimse örtemez.bunuda kes editör iki yuzunu görek bakalım dogrular makasla önlenmez.acaba bu hanfendi bu ulkede mi yaşiyor yoksa hayal dunyasımı herhalde haberde okumuyor bu kadar yıkılan aile leri görmezden geliyor.

meleknur 1 yıl önce eklendi.

GÜÇLÜ TÜRKİYE GÜÇLÜ NESİL YETİŞTİRMEKLE OLACAK. ONUN İÇİN ANNE BABA AİLE GÜÇLÜ OLMALI. GÜÇLÜ TOPLUM OLMALI GÜÇLÜ KİŞİLİKLER OLMALI...

Kocasolak 1 yıl önce eklendi.

Allah razı olsun hocam, özgürlük hakkımızı kimseye ipotek etmeyelim. Allah insanı cennet ve cehennemi seçmek için ÖZGÜR bırakmıştır, cennete dahi ZORLAMAK yoktur, kaldıki kişiye.

MUSA KARLIDAĞ 1 yıl önce eklendi.

SELAMALEYKÜM HOCAM BİZİ AYDINLATTIGINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.ALLAH ÖMRÜNÜZÜ BEREKETLİ KILSIN.

Sancar 1 yıl önce eklendi.

Bu DİNCİLER , bizim müslümanlara benzemiyor... Müminin ferasetinden diye başlayan bi söz var...Ya bu söz YALAN ,ya da Bizimkiler MÜMİN değil.... Amerika , FETOŞ , AB , Esad , Kaddafi , PKK (Açılım) , silüeti bozan 16/9 kulelerinin müteahhİT'i , Kardeşlerden Güller, Davudunoğulları , İngiliz Mehmetler , Beybijanlar , Gökçekler kandırmayan yok.... ..Sümüklü FetülCİA 50 yıl ,casusluk , sapkınlık yapıp devletin en mahrem köşelerine sızıyor ...Bizim Diyanet EYYYY MÜSLÜMANLAR bu CASUSTUR , ŞARLATANDIR demiyor ,suç duyurusunda bulunmuyor...Saygı hürmet ve bağlılıklarınıbildirme yarışına giriyor ...Biraz haysiyet olsa ...Siyasal İslamın yani dinciliğn sonu ,ama tahribat çok büyük ...Hem Devlete ,hemde DİN'e....Bu şarlatanlar ortadan çekilince ,yeniden Camiiye gitmeye başlıyacağım...Namazın Sadece ALLAH için kılındığı , gerçek müslümanların tarikat ,cemaat , mezhep demeden sadece ALLAH diyenlerin olduğunda...80'milyonun bir ve kardeş bilindiği günlerde, İSLAM birleştirir ,Tarikatlar Cemaatler böler...Cemaat camii cemaatidir , biz böyle bildik...Selam ve dua ile

melih53 1 yıl önce eklendi.

sayın hocam şu son enflason mücizesini yazmadınız hala.kaata yazıyorsunuz öbür taraftan düşük isterseniz eksi bile çıkıyor.tüm dünya gıpta ediyor.dünya haybeye uğraşıyor enflasyonla mücadele falan.kaata yazıyorsunuz eksi bile çıkıyo.uüraşmıyorsunuz kahve içerken bile yapabiliyorsunuz.emeklide *zammını alıyor böylece.**??kim inanır** bakın ekonominin rakamların gerçek rakamların aynası borsa **piyasa para yön vericileri izlemek lazım..hala ekonomik çöküşü durduramadılar ** sizce zaten güven duyulmayan bu ekonomi yönetiminin rakamlarla oynayıp para yön vericilerinin dahada güvensizliğini sağlamıyormu.emekliyi fakirliği geçtik...

Ali 1 yıl önce eklendi.

İsrail oğulları dinlerini dünya menfaetleri için sattıklarından dolayı yahudileştiler.Ne yazıkki Müslüman adıyla anılan toplumlarında geldiği nokta bu.Biz ümmet olarak yahudilerin düştüğü hataya düşüyoruz.Allahın dinine uymamız gerekirken Allahın dinini menfaatlarımıza,nefsimize uyduruyoruz ondan sonrada bu Müslümanların hali ne diye yakınıyoruz. Allah, dinini gerçekten yaşıyan toplumu zelil etmez aksine aziz eder.Bu tarihte de böyle olmuştur.Eğer müslümanlar bu gün zelil bir haldeyse şaşmamak gerekiyor.Korkarım mahşerde bu asrın müslümanları olarak münafık damgası yiyeceğiz.

ahmet hamdi kara 1 yıl önce eklendi.

Sayın Dilipak, bazen gerçekleri üstü kapalı da olsa açıklıyorsunuz. Tebrik ediyorum.

İlbeyhan 1 yıl önce eklendi.

BU SÖZÜN ÜSTÜNE SÖZ SÖYLENMEZ.... Söylenen söz HAKKI söylerse , SUSMAK düşer...Senden ve HAKKI söyleyenlerden ,kainatın neresinde olursa ,hangi devirde olursa olsun HAK RAZI OLSUN ....Ertuğrul Yalçınbayır , Nihat GENÇ , Necip Hablemitoğlu rahmetliden , Uğur Mumcu , Nesimiler ,İmamı Azam ,Maturidilerden ve hakkın takipçilerinden ...bu vesileyle kalanlara ömür dileyip , rahmetlilere fatiha okudum ...Vesile olanlardan Allah razı olsun...

adalet 1 yıl önce eklendi.

Barış Terkoğlu nun bugün yazdığı yazı çok ilginç: Adil öksüzün tutuklanmasını isteyen savcı Cihan Ergün ü 10 yılda 10 kez sürgün etmişler..Hala da işbaşındalar diyerek emekliliğini isteyip görevini bırakıyormuş..yazı çok ilginç...

Müh. 1 yıl önce eklendi.

Üstadı muhterem gene döktürmüşsün entel olduğunu artık herkes anladı birazda halkın diliyle yazda bizde anlayalım

Maraşlı 1 yıl önce eklendi.

Bizim milli ve manevi değerlerimize uymayan bu çakma ve kopya eğitim sistemi ile daha çok aklını fikrini herşeyini kiraya veren nesiller türer ve bu tür örgütler hiç bitmez. Çünkü her tuzum var diyene hıyar gibi koşan kalabalıklar var üstadım.

hak hukuk 1 yıl önce eklendi.

2004 yılındaki pamukova hızlandırılmış tren kazası nedeni ile dönemin TCCD genel müdürü ve şimdinin AKP milletveili Karaman hakkında yürütülen soruşturma dosyası kaybolmuş... Bugün gaztede okudum.Bu konuları yazın birazda...

ihsan 1 yıl önce eklendi.

Bizden olan ulul emre itaat ve biat vardır.Peki şu zevat bizden midir? Kendileri nerde olduklarından haberdar mı? Allahın hükümleri ile hükmetme deyince bazılarının sisnirleri hopluyor,slogandan bahsediyorlar.Peki Bu ayetleri hayatımızda nasıl uygulayacağız bir fikirleri var mı? Yahudiler Allahın hükmüyle hükmetmeyince kafir olur(Ki onlar kuran okumuyorki bu ayetleri görüp vazgeçsinler), biz kuranda bu ayetleri görürüz onlar kafir oluyormuş biz olmayız deyip Tagutluğa mı soyunmalıyız, veya tagutlara DESTEK mi olmalıyız. Ayetler iktidar sahiplerinin işine gelene göre mi anlaşılmalı? O koltuklara otururken küfür sözleri ve fiilleri işleyeceklerini bildikleri halde ayetlere sorma gereği duydular mı bunu? Yoksa bazı alimlerin sözleri ayetleri üstüne çıkarıldıda gönül rahatlığı ile küfre mi girdiler?

TR 1 yıl önce eklendi.

İş ahlakı olmayan insanlardan ne devlet memuru ne de yönetici olunur. Zaten yönetici ise vay devlet kurumunun haline...

Ahmet Öz 1 yıl önce eklendi.

''Yeni Kerbela'lar yaşanmasın istiyorsanız'' ile başlayan cümleniz harikaydı.Ama nasıl olacak,bu iş?İki kişi sokağa çıksa,polisimiz enselerinde.Bundan vazgeçtik;TBMM'de bir vekil kalkıp söz istese ve sizin bu söylediklerinizi söylese,verdiği önergenin kabulünü istese,yüzde yüz iktidar ve MHP oyları ile reddedilir.Niçin reddettiniz?diye kendilerine sorulduğunda,verilen cevap:Öneri,kendi önerimiz değildi,muhalefetin önerisiydi.Sevgili Dilipak Kardeşim;Hz.Ömer ve Hz.Ali'den bahsediyorsunuz.Bu bahis,siyaset erkinde,kuşları yakalamak için kurulan ökse tuzağı,keklik yakalamak için,tuzağa yerleştirilmiş kekliğin,arkadaşlarını,hemcinslerini tuzağa düşürmek için uyguladıkları sistemin adıdır.Siyaset erkinde Hz.Ömer adaleti,Hz.Ali feraseti olmadıktan sonra,onların adlarını ve güzel ahlaklarını kullanarak yapılan siyasetin ülkemizin hayrına hiç bir faydası olmayacaktır.İslam,sadece camiler,saç sakal,takke,çarşaf-tesettür giyime ve baş örtüsüne endekslendi.Sosyo-ekonomik perişanlığımıza çare olamadı.Suriyeli dostlarımız kadar fakirleştik.1. ve 2.Akabe Biatlar'nı hatırlatmanız neyi değiştirecek?Özelleştirilerek elden çıkarılan varlıklarımız,elimizde yok artık.Tarım ve hayvancılık bitti.Üretim diye bir şey kalmadı.Yurt dışından tüm ihtiyaçlarımızı ithal ürünlerle karşılıyoruz.O kadar ki,plansızca ithal et getirtmişiz,depolayacak yerimiz kalmamış,yurt dışına elde kalanları ihraç etme arayışına girdik.Kim alır,hastalıklı,bozulmaya yüz tutmuş,elimizde kalmış ithal etleri?Demem o ki,din ve hamaset yüklü siyaset,sınıfta kaldı.Ahlak yoksunluğu yaşıyoruz.Bu ahlak yoksunluğundan siyaset erkimiz de etkileniyor ve kararlarına insafsızlık ve iz'ansızlık olarak yansıyor.Son bütçe çalışmalarındaki dağılıma bakmanız yeterlidir.Saygılarımla.

Suat 1 yıl önce eklendi.

Yazıyı okudum. İcraata bakıyorum. Hayret ediyorum.

y.türkiye 1 yıl önce eklendi.

Gençlik ve spor bakanlığı 3200 kişiyi sözleşmeli işe almış.50 puan KPSS den yetrli sayılmış.Ama asıl sözlü sorular ilginç...:Culion müslümanları hangi ülkede yaşıyor?...maden dağı dumandır türküsnğü kim söylemiştir...maladabi köprüsü nerdedir...Gençlik ve spor bakanlığının durumuna bakın...çok üzüldüm...devlet bu halemi düşürülmeliydi?Doğrumu bu sorular?

Maraşlı 1 yıl önce eklendi.

Bu gün hangi tarikat veya cemaat farklı; Her cemaat veya partinin veya tarikatın il ,ilçe sorumlusu vardır, yardımcıları vardır.Şimdi AKP MHP arasındaki şu ittifak olayında bu iki partinin hiç mi bir vekil aykırı irade beyan edemez.İşte sana bir biat sn yazar. Medya da eleştirel yaklaşan nerdeyse kalmadı, yapsa yerini yurdunu kaybeder... Bu gün binlerce insanın evlerin mahremlerine giriliyor yok mu aykırı bir irade beyanı. ayette, bir kavme olan öfkeniz sizi adalet ten ayırmasın hiç mi bu ayeti okumuyoruz.İnsan meliklerinin dini üzerinde dır....kelamı herhalde bize bir şeyler anlatıyor.

Bu sana>>78 TLDEN HORTUMLAMA 1 yıl önce eklendi.

78 TLDEN HORTUMLAMA Feto enikleri siz bu milleti 60 yildir soydunuz. Sorulari caldiniz asger polis oldunuz, dr ogretmen, doc, prof oldunuz. Size 2cihanda da af yok

Sevde 1 yıl önce eklendi.

Hocam,bu temsilleri yazıyorsunuz ama biz avam olarak,temsilden hakikate geçmekte zorlanıyoruz.Şahsen ben okurken,sözün gittiği yeri birbirinden tefrik etmekde zorlanıyorum.Siz bir gazetecisiniz.Halkın zihnini nurlandırmaksa vazifeniz,daha açık ifade ederseniz,herkes istifade eder yazılarınızdan.Selamlar.

Mehmet Tarık Yalçın 1 yıl önce eklendi.

Yazdıklarınızı ve madde madde tavsiye ettiklerinizi öncelikle siz hayatınızda tatbik ediyormusunuz ? Yoksa günün şartlarına göre menzil mi tayin ediyorsunuz ?

Alper 1 yıl önce eklendi.

Faiz,rant,rüşvet,sahtekarlık,yalancılık,israf vb.ortadoğu ülkelerinde tavan,liyakat,iştişare,adalet,merhamet ve şefkat taban yapmış.Daha ne anlatayım.müslüman sorgulayandır,lafa değil,icraata bakıp kim islamı çıkarlarına kullanıyor,kim samimi anlayalım.

Rumeysa Akkılıç 1 yıl önce eklendi.

BUNLARA GEREK KALMADI MI.??? Birkaç metre daha fazla kumaş/başörtüsü! daha az/kısaltılmış ahlak ve doğruluk..... İzzet, iffet, onur, vakar, helal, haram, şuur, İmân'ın olmadığı/aranmadığı/istenmediği/yaşatılmadığı, lince maruz kaldığı kamusal ve toplumsal alan/Ülke koşullarında; (yalnızca aranan başların-örtülü olması mı?) Kur'an emri doğrultusunda, Resul'un güzel ahlâkıyla yaşamak isteyenlerin boğdurulduğu, linç edildiği münafıklaşan/münafıklaştıran "protestan/evanjelist" kişiler ve koşullarda? mümin-inanan kadın ve erkek olmanın zorluk/imkansızlığından neden sözedilmiyor, görmezden/duymazdan geliyoruz..?!

VELİ 1 yıl önce eklendi.

Osmanlı' da ,,,Enderun, Adam yetiştiren kurum idi... Harem,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Kadın yetiştiren kurum.. Padişah 'da Haremden Evlendirilirdi,, Diğer Devlet Adamı olacak kişilerde... Eğitim Bir. İnanç Bir.Geldiği Soy Kütüğü belli... Hukuk Bir. Bir.Bir.Bir....Hepsi Bir.. Günümüz Türkiyesi,,Adam Türedi gibi bir makamı kaptımı,,,anasını aĞladıyor... Yer'misin,,,,Ye'mez misin..Arkasında da tanıdığı birkaç yargı mensubu.. Birkaç kıçıkırık mafyavari şarlatan... Vatandaş seçmiyorki....VATANDAŞ O N A Y L I Y O R.. Vatandaşın kendi adayını belirlemesi için neden yardımcı olmuyorsunuz? hani bu millet ARİF'di, Firaseti Güçlü idi, Yanılmazdı Bu Güvensizlik Niye?

ferit 1 yıl önce eklendi.

kendinizi yazmış kendinizi tarif etmiş ve kendi düştüğünüz durumu özetlemişsiniz ..

Mustafa Özdemir 1 yıl önce eklendi.

Sayın Dilipak, Gazetenizi pek beğenmem. Görüşleri çok sert... Ama şu "Biat ve siyaset" adlı yazınızı kesip bilgisayarımın üst kısmına asacağım. İşin ilginci Prof.Mehmet Azimli'nin "Hz.Ömer" adlı kitabını da yeni bitirmiştim. Zaten ben fenciyim ve kılı kırk yararım. Emeklilikten sonra daha kaliteli bir Müslüman olabilir miyim,diye tarikatları inceledim. Tarikatlar ve tasavvuf bir felaketmiş. İki kelimeyle "kula kulluk" imiş. Şirk okyanusuymuş.İslam 'ın bilim ve teknoloji "Altın Çağ"ının kesilip karanlığa gömülmemiz bunlardan kaynaklanıyor. Bundan sonra sizi okumaya karar verdim. İsraf, şatafat ve debdebe ile ilgili yazılarınız da vardır, sanıyorum. Hz. Ömer ile ilgili olarak Mesnevi'de bir parça okudum. Hayran kaldım. Bizans Heyeti hikayesi: Heyet Medine'ye geliyor. "Ömer bin Hattab'ın Sarayı nerede" diye soruyor. Sorulan kişi," Ömer Bin Hattab"ın sarayı yok" cevabını veriyor. "Nasıl görüşebiliriz" sorusuna verilen cevap da muhteşem. "Şurada hurmanın altında oturuyor,gidin görüşün", deniyor. Bu gün o derece de olamazsa bile 1250+300+150 odalı 3 saraya ihtiyaç İslam'da yazmıyor. Bu büyük insan İslam asabiyetinin zirve noktasındaki halife. Nasıl ihtiram göstereceğime karar veremiyorum, hep az geliyor. Biliyorsunuz İbn-i Haldun'a göre asabiyet olmadan devlet olmaz. Bu günkü karşılığı "demokratik milliyetçilik" olduğunu düşünüyorum. Selamlarımı sunar, sağlıklar dilerim Prof.Dr.Mustafa Özdemir

nabi 1 yıl önce eklendi.

zavallı ahmak fetöcüler ve saf milletimiz, Siyon projesine devşirilmiş FETÖ örgütü ile zuhur eden, maddi ve manevi onarılamaz zararın boyutlarını, halen fark edebilmiş değil.60 darbesinden sonraki tüm birikimi, bir hamlede FETÖ ile nötürlediler.55 yıllık beynimizi birbirimize yedirdiler.Siyonların, bu operasyon tarihinden sonra, ne kadar mutlu ve rahatlamış oldukları, pervasızlaşmış tavırlarında, ısrarcı tutumlarında, haddi aşmış uygulamalarında açıkça görülebilir.bu büyük zarardan sonra, zerre kadar aklı, imanı olan, hiç bir öz millet ferdinin, aynı oyuna geleceğini sanmıyorum.Ancak, şimdi en keskin gerçek, varisimiz olan, özünü kaybetmiş bir nesil.Kısaca, çok yakında, global işgal doğal olarak tamamlanmış olacak.Zarar defterleri ellerimizde, yürüyoruz mizan kürsüsüne.Zavallı milletim zavallı ümmetim.Başka ne denir ki..Saflığımızın mazeret sayılması ümidiyle...

... 1 yıl önce eklendi.

... bir yere varamazsin.

ileri d. 1 yıl önce eklendi.

Barış tekoğlu bugün fethullahcıları yazmış.Okuyun.Görün...

Mehmet yılmaz 1 yıl önce eklendi.

Tarihte olmadığı kadar yalaka ve dalkavuk bir toplum haline dönüştürüldük

Kenan 1 yıl önce eklendi.

Biz Kur'ana biat ettik.Partiymiş ,lidermiş !Ne olaki?Ölçümüz Allah ve Resülnün koyduğu ölçüler.Birlikte olacağımız insanları bu ölçülerle seçmeye çalışırız.Allah'ım bizi senin rızana muvafık olan yola şevket,Sıratı müstgıymden ayırma!

Seref 1 yıl önce eklendi.

...eserlerine bakan gorur gormeyen birgun burnunun dibinde biter. ... topluma cinnet yasatmadimi bunun vebali bike bir kitleyi helak eder.

sami 1 yıl önce eklendi.

Memleketin ve dahi islam coğrafyasının harap olması...

Fatih 1 yıl önce eklendi.

Yazar bey.... milyonu gecen aile yıkıldı sanki özel görevlendirilmiş bir toplum mudendisi ... başına bir örtü gecirmiş feminist erkek ve aile düsmanı bir kadın konuştukça bir başka kesimi hasımlaştırıyor.kadınları olagandan fazla şişirmek toplumda telafisi zor tahrifat yapacak bunun sorumlusu ... nin feminizmle ilgili fitne yasaları.bu ates hem bu dünyada hem ahirette sizide yakacak bir gün etrafınızda dost bulamayacaksınız.inanmayan kur ana baksın allah iki melegini bile ömur boyu azaba dücar kılmıştır iki karı kocanın arasını actıgı için kim fitne ateşi yakarsa allahın rahmet eli o toplumdan o hükümetten cekilir.

AKSUNGUR HAN 1 yıl önce eklendi.

... sen bırak bu hilafet, imamet ...

KU 1 yıl önce eklendi.

Şevket kazancı gibilerin sayısı oldukça artmaktadır. Her kafadan olan bu gibi insanlar hala siyasette çok aktif, sinsice hem işlerini yürütüyorlar hem de alttan alttan oymaya devam ediyorlar. Düşünün, 15 temmuz sonrası atanan bir rektör o kritik zamanda "devletin savcısı var hakimi var" diyorsa, bu gibi adamlarla gelinecek noktanın ne veya neresi olacağı açık değil midir? ...

adem şen 1 yıl önce eklendi.

... bitmedi ...

yazıYORUM 1 yıl önce eklendi.

Sayın Dilipak ın önceki yazılarında da dediği gibi "Hep diyorum, bunların kadrosunda şeyh de var fahişe de. O kadarla da kalmaz, haham da var papaz da." bence Sayın Dilipak ı dahi okurken bu gerçeği bilerek okuyun. Adam ne yazmış beee, adam AKP ye ne çakmış beee, diye de değil. Bizler eğitim sistemiyle, çizgi filmlerle, filmlerle, tv kanallarıyla, haber bültenleriyle, grup konuşmalarıyla, gazete küpürleriyle, televizyon dizileriyle 7/24 algı operasyonlarına maruz kalan adeta nasıl düşünmemiz gerektiği konusunda beyinleri proramlanmaya tabii tutulmuş insanlarız. Önce zihin dünyamıza vurulmuş prangalardan kurtulmalıyız sonra içine düştüğümüz vaziyetin kritiğini yapmalıyız

Halit 1 yıl önce eklendi.

... Hem diyorsun Peygamber efendimizden sonraki biat ler Bid'at tir, hemde diyorsunki bütün müslümanlar, bütün hayvanat ve bitkiler kendi aralarında biat yapabilirler. Biat'in iyimi yoksa kötümü olduğuna daha karar verememişsin... o şeyhlerde, onun belki yüzlerce mürüdide medrese ilmi okumuş icazetli alimlerdir. Ama sana göre onlar hakikatı bilmiyorlar birtek sen... biliyor. Allah Rızası için bir şeyler öğrenip onu hayatında tatbik etmek için Şeyhlere ve dindar devlet başkanlarına itaat edip biat etmenin zararı ne anlamadım.

Ahmet Ömer 1 yıl önce eklendi.

Sayın Dilipak peki osmanlı padişahlarının şeyhlerine olan bağlılığı neticesinde tarihte görülmemiş bir islam devletinin temelinin atılması tesadüf müdür? Bütün padişahlarımızın bir Allah dostuna bağlı olması hata mıdır? Hata ise İstanbul nasıl feth olundu? Peki bu padişahlar en iyi islami ve dünyevi ilimleri öğrenmediler mi? Yani size göre bu ilim erbabı padişahlarımız aklını kiraya vermiş oluyor. Ve akıllarını kiraya verenler İstanbul'a feth edip, dünyaya islamı yayıyorlar. İmam-ı Azam'ın şu sözüne ne diyeceksiniz? Numan'ın son iki senesi olmasa( şeyhine intisap ettiği 2 yılı kast ediyor) bu Numan helak olmuştu. Yani size göre İmam-ı Azam'da aklını kiraya vermiş oluyor. Aklını kiraya veren bir adamın mezhebindenim demiş oluyorsunuz. Abdulkadir kardeşimiz de sahabeye şirk koşmuş demiş oluyorsun. Aklınız ermediği konularda yorum yapmayın. İyice araştırın. Rasullulah sav efendimizin sakalları yere düştüğünde sahabe efendilerimizin o mübarek sakallarını almak için mücade verdiği hadisleri inkar ediyorsunuz. Çünkü Peygambersiz bir din arayan islamoğlunua biat ediyorsunuz. İşte sizin kastettiğiniz biat tam da bu oluyor. Bu kadar allame alim gelmiş geçmiş. Buhari, müslim, ebu davud, Suyuti, Alusi daha ncieleri. hepsinin bir Allah dostuna intisabı var. Akıllarını kiraya vermişler. Peki sizin okuduğunuz Luran-ı Kerim ve fıkıh kitaplarını günümüze kadar gelmesine vesile olan bu mübarek alimlerin akılları size göre kiraya vermiş oluyorsa, din ile ilgili ahkam kesmek haddinize olmaması gerektiğini düşünüyorum. Allah dostuna instisap etmek demek, Allah dostlarının yegane tavsiyesi olan Allah'a ve Resulu'ne itaat etmekten başka bir şey değildir. Bu teslimeyettir yani islamın özüdür.

Mustafa Köse 1 yıl önce eklendi.

Allah'a cc biat etmeyen fetö ya, ismailağa ya, menzile , Kıbrısiye ve birçok tarikata bir çok adama biat eder. O ağacın altında Resulullah sav me biat edenler Allah ve Rasulune biat etmiştir. Fetih suresi. 18. Andolsun ki o ağacın altında sana biat ederlerken Allah, o müminlerden razı olmuştur. Kalplerinde olanı bilmiş, onlara güven duygusu vermiş ve onları pek yakın bir fetihle ödüllendirmiştir. Ayetin işaret ettiği biat, Hudeybiye’de “Semre” ağacının altında yapılan “Rıdvan biatı’dır. 1400 sahabi, Kureyş’e karşı ölünceye kadar savaşacaklarına yemin etmişlerdi. Haber verilen yakın fetih, Hayber’in fethi olarak anlaşılmıştır.

vatandas sabri 1 yıl önce eklendi.

Sayin hocam maşallah takipçiniz bol .haklısınız bizler varsillandikca ... gonullerimiz fakirlesiyor .Sapkinliga yöneliyor ,savruluyoruz .yok pkk yok feto yahudi uşağı yok şu yok buçuk . 90 senedir bu ülkeye bir çivi çakıldı .90 senedir bir dikili ağacının olmadı .hala kuru çene yapıyorsunuz .utanın biraz yapılanları nankörler .sosyalist Venezüella devlet başkanı türkiyeye , Erdoğan kardeşim dostum diyor .koministmiydi sosyalist Putin senin devlet başkanına dost olmuş .siz uzaydami yasiyorsunuz .hala kor düşmanlik yapıyorsunuz. Hergün esrarmi cekiyorsunuz?

mumin 1 yıl önce eklendi.

Kendinizi kurşunlamayın...

Vatan Turan 1 yıl önce eklendi.

... Bir faniye bu kadar bağlanılmaz, 10 milyon üye, 26 milyon seçmen bir adama ...

Adem yıldız 1 yıl önce eklendi.

Allah razı olsun Allah rizasina uygun yazacağın her yazıda sana yardımcı olsun her türlü haksizliktan ve zulümden seni ve senin gibi hakkın rızasını uygun iş yapan tüm M uminleri korusun Allaha emanet olunuz.

AKINCI 1 yıl önce eklendi.

EMPERYALİST SÖMÜRÜCÜ KAN EMİCİ AVRUPA VE ABD NİN VE ARAP ŞEYHLERİNİN KARŞISINDA DURAN TEK ADAM VAR ODA RECEP TAYYİB ERDOĞANDIR O KADAR....

AKINCI 1 yıl önce eklendi.

HOCAM İŞÇİDE PATRONLARLA HELALLAŞMAK İSTER DERKİ DEVLETTEN ALDIĞINIZ TEŞVİKLERİ BUNDAN SONRA BİZ İŞÇİ VE EMEKLİ KESİMİ ALACAĞIZ YETER DA ÖMRÜMÜZÜN GERİ KALAN KISMINDA BİZDE BİRAZ SIKINTI ÇEKMEDEN YAŞAYALIM OLMAZMI. DEVLETİMİZE SESLENİYORUM YETER BUNDAN BUNDAN SONRA BİZ İSTİYORUZ YAPMAK MECBURİYETİNDESİNİZ..... YOKSA BU AZİZ MİLLETİN HAKKINI ÖDEYEMEZSİNİZ VERDİĞİNİZ SÖZLER SİZİ BAĞLAR SÖZÜNÜZÜ TUTUN. HOCAM LUTFEN SİZDE ASGARİ GEÇİMİN ÜZERİNDE YAZILARINIZLA DURURSANIZ SEVİNİRİZ, KİM CENNETTEN PARA İLE YER ALMIŞSA CEHENNEMDEKİ YERİ AYRILMIŞTIR HALKINI MİLLETİNİ SATAN PİSLİĞİ CENNET NE YAPSIN YANSIN CEHENNEMİN DİBİNDE......

Abdullah 1 yıl önce eklendi.

M.isyanogluna biat edin.

Muhteşem Garib 1 yıl önce eklendi.

Abd bey esaslı bilgi sahibi olmadığınız dini mevzulara girmeyin. Siyaset komlo teorileri ve ezoterizm sahalarında söylenecek çok söz var.

Hakan 1 yıl önce eklendi.

Biat edenler aklını kiraya verenler AK Partililer hepsi biat etmiş durumda sorgulama hiç yok herşeyi kabul edenler işte onlar diğer partilerde yada örgütlerde biat etmek varmı hiç yoktan liderini vekilini sorguluyor ha birde HDP denilen İsrail tarafından kurdurulan partide var biat etmek çok ilginç dimi biat etmek nedir allah size düşünüp tutasınız diye akıl vermiş kimse kimseye her sözü için doğru yanlış bakmadan her dediğine biat edermi ama ediyor işte birde müslümanım diyor hadi ordan senden müslüman olmaz küfr olur ancak yazık ki ülkemizde müslümanım diyen çok insan var ama müslüman yok yazık vallahi yazık allah size aklı niye verdi haksızlık karşısında susun diye mi yapmanız gereken karşısında yapmayıp her denileni destekleyin diye mi allah hesap sorduğunda herkes birbirinden hakkını isteyecek bende bu biat etmiş olanlardan isteyecem ozaman sizi kurtaracak yada sahip çıkacak lideriniz olmayacak akıllı olun aslında müslüman olmaya çalışın belki olur deneyin ama müslümanım demekle olmuyor icra etmek lazım namz oruçla müslüman olunmuyor hal hareket yaptıkların yapmadıkların hepsinden sorumlusun ey müslümanım diyen ama ne olduğu belli olmayan insan yazık yahu dünyaya boşuna gelip gitmeyin hiç yoktan zalimin karşısında duramıyorsan destek olma çekil başkasının hakkını gasp etme gaspçı insan oy verdin destek oldun işte

enes turan 1 yıl önce eklendi.

imam ebu yusuf ile imam muhammede imameyn denir.Ancak imamı azamın bu ikisi bir görüşte birleşirse bunlara uyun dediği gerçeği yansıtmıyor zira imamı azam vefat ettiğinde imamı muhammed 18 yaşında talebe bir gençti.Sonra gelen hanefi ulemasının tercihi bu yöndedir.

78 TLDEN HORTUMLAMA 1 yıl önce eklendi.

Hz. Ömer'e hesap soran ashabdan Çalmalara karşı durduğumuz için hain, fetocü ilan edildiğimiz günlere... Erdoğan, oglu bilal, damat berat paşa çaldıklarının er yada geç hesabını verecekler. (Çalmadılarsa no problem, ihtimalleri çok az ama)

Abdülkadir 1 yıl önce eklendi.

Aynı delikten kaç kez ısırılacağız.Ben hadislerin Resulullah Muhammede ait olduğuna inanmıyorum ama bu söz Resulullah Muhammede aitse bu sözde müminlerden bahsedilmektedir.لآ يلدغ المؤمن مِن جحرٍ مرتينِ (Mü min bir delikten iki defa sokulmaz.) Şunu söyleyeyim şu anda dünyadaki müslümanların büyük bir çoğunluğu mü'min değillerdir. Onlar imanlarına şirk bulaştırmış durumdadırlar.Onun için defalarca aynı delikten sokulup sokulup durmaktadırlar.Ve bu kıyamete kadar da böyle olacaktır. Çünkü ayetler tecelli ediyor. Allah ayetlerinde diyor ki yeryüzündeki insanların büyük bir çoğunluğu iman etmezler iman edenlerinde büyük bir çoğunluğu şirk koşmadan iman etmezler. Dolayısıyla bunun böyle devam edeceğini ayetler bize söylüyor. Müslümanlar şirk koşmadan Allaha iman ederlerse mü min olabilirler ve aynı delikten iki defa sokulmazlar.Yoksa aynı delikten onlarca yüzlerce defa sokulup sokulup duracaklardır. Şu anda İslam dünyasında şirk dinin içine sokulmuş durumdadır.Kendilerine müslüman diyen müşrik çoğunluk bu şirkleri ayıklamak isteyenleri aforoz etmektedirler. Hırkai şerif en önemli şirklerden birisidir.Müslümanım diyenler hırkayı kutsal hale getirip tapıyorlar. Bu sadece bir örnek bunun gibi binlerce şirk durumu var maalesef. Tabii her zaman olduğu gibi Allahu Alem diyorum.

Ozan HANOĞLU 1 yıl önce eklendi.

Bu yazınızda Şevket beyi mi tenkit kastıyla "biat"kavramı üzerinden topa tuttunuz anlamadım,eğer öyleyse maksadınız yanılgı içinde olduğunuz kanaatindeyim Abdurrahman abi..Sizin kanaldaki konuşması gerçekten çok anlamlı ve inşaallah amacına ulaşmış bi konuşma olmuştur. Fi emanillah

Abdülkadir 1 yıl önce eklendi.

Bizim memlekette Hanefiler çoğunlukta.Evet öyle ama amelde çoğunlukla şafiinin içtihatları uygulanıyor.Zaten kimse hanefi mezhebinin ne olduğunu bile bilmiyor. Sadece lafla ben hanefiyim diyor o kadar.İmam Ebu Hanife kendisi bir mezhep kurmamış onun iki talebesi imam muhammed ve imam yusuf hocalarının adına bir mezhep oluşturmuşlar. Ve bu mezhebin içtihatlerinin büyük bir kısmı da bu iki imama aittir. İmam Ebu Hanifenin çok az fetvası günümüze gelmiş ve bu görüşleri de imam muhammedin camiüssagir adlı eserinde yer verilmiş. Bu eserde İmam Ebu Hanifenin başörtüsüyle ilgili fetvasında iki görüşe yer verilmiş. Birinde kadınların ibadet yaparken başlarının üçte birinin açık olmasında bir beis olmadığı diğerinde ise üçte ikisinin açık olmasında bir sakınca olmadığı belirtilmiştir.İmam Ebu Hanifenin hangisini söylediğini bilemeyiz. İmam muhammed ikisinide almış kitabına. Şimdi Türkiyedeki hanefilerin uygulamasına bakıyoruz ki imam şafii denilen zatın fetvasını uyguluyor. Hem hanefiyim deyip hem de başka bir imamın fetvasını uygulamak nasıl bir şey ben anlamadım.KARDEŞİM MEZHEPLER İSLAM DÜNYASININ BAŞININ BELASIDIR.İSLAM DÜNYASI BU SONRADAN UYDURULUP DİNİN İÇİNE SOKULAN MEZHEPLER YÜZÜNDEN BİRBİRLERİNİ KATLETMİŞLER. BİR DE HAK MEZHEP DİYE BİR ŞEY UYDURMUŞLAR. BEN KESİNLİKLE MEZHEPSİZ BİR MÜSLÜMANIM.BENİM TEK KAYNAĞIM VAR KUR'ANDIR.ONDAN ANLAYABİLDİĞİMLE AMEL EDERİM ANLAYAMADIĞIMIDA ANLAMAYA ÇALIŞIRIM.

Sefer Aydin 1 yıl önce eklendi.

Bir vakayi (zina) cehennemlik gunah olarak gorenle, Ödüllü yetenek vakasi olarak goreni ayni mahallede iskan eder, ayni hukuka tabi tutarsan; kavga, kaos, ayrisma, kutuplasma kaçınlmaz olur. Birinin kitabinda, "igrenç fiil" tanimlanirken, digerinin dilinde, "beline saglik Aslanım" ovgusu ise birileri, biz neden ayrişiyoruz" diyorsa, kimdir 2yuzlu fasik kimdir, mukellef ve ya aptal kim ayiramazsin..

kaleli 1 yıl önce eklendi.

sayın dilipak dilinin alında bir şeyler var ammavelakin anlıyoruz da daha açık anlatsanız iyi olur.bir partiye üye olmak biat midir değil midir.siyasi partiler ve üyeleri var bu üyeler biat etmiş mi oluyorlar sizin biat dediğiniz şey ne ola ki.yazılı evrak falan mı imzalatıyorlar anlatsanız da anlasak bari bu nasıl bir biat.anlayalım da ona göre hareket edelim ,.uyarmak iyi bir şey olsa gerek.