Serdar 4 ay önce eklendi.

Bilim sorulara Allah üzerinden açıklamaz.Bilim sorulara bilim ışığında cevaplar arar.sizin mantığınızla yola çıkarsak herşeyi Allah öyle yarattı oldu der işin içinden çıkarız.Allah Ve din bir inançtır.İnanmak yani ıspatına bile gerek olmayan bir durumla (elhamdulillah Müslümanım ve Allah inancım var bu arada) ıspat üzerine çalışan bir mantığı açıklamaya çalışmadıkları için kitapların değişmesi gerektiğini söylüyorsunuz.Mantık dışı bu söylediğiniz._İnanan insan kanıt arama peşinde olmaz inanır direk Müslümanlığın şartlarından en başı değil mi Allah’ın varlığına Ve birliğine inanmak.Al işte kanıt aramana bile gerek yok.Ortaçağ Avrupa’sında bilimle dini karşı karşıya getirdiler de ne oldu.Reform oldu rönesans oldu.Bu şekilde yaklaşmayın dine lütfen.İnancı olan biri için Allah ın ol demesi yeterlidir zaten.Herşey için aynı açıklama yapılırdı bi zaman sonra da bilim ortadan kalkardı sizin mantığınızla.

Ferhat 4 ay önce eklendi.

Evet akp... Baş örtüsü yasağını kamu ve okullarda kaldırdı, fakat AB kriterlerine uyum yasası adı altında feminizmi ve cinsiyetler arası eşitlik projelerinde onaylayarak o başörtüsü altında ki zihinleri zehirleyici feministleştirdi. Artık başörtüsü sadece bir aksesuardan ibaret. Kadınlarımız ve çocuklarımız başlarında örtü takabiliyor olabilir fakat artık İslam ahlakı ile ahlaklanmiyorlar Malesef. En küçük örnek aile ve sosyal bakanlığını yöneten akp li teseddürlü bakan kadin, süresiz nafaka kadınların hakkıdır ve kadınlar mağdur edilmemeli açıklaması ile İslam'ın akp eli ile nasıl yozlastırıldığının bir delilidir. Zira Allah'ın indirdiğini yalanlayarak mason ve iblisin yasalarına onay vererek kadınların ve erkeklerin aralarını açacak yasaları onaylaması şüphesiz gayri İslami ve Allah'ın yasalarina muhalefet etmektir. Kadınların başına türbanı meşrulastirip kadınları ailenin ve toplumun reisi olarak belirleyip kadınları asilestirip mason ve iblisin rızası doğrultusunda hareket etmesini sağlamak müfsidlik ve münafikliktir.

Nasır Önder 4 ay önce eklendi.

Okullarda Darvinizm teorisini çürüttüler ama Allah adı ni anmaktan imtuna ediyorlar. Hala tanrı diyorlar. İslam ülkesinde dininden bu kadar habersiz ve uzak yaşayan başka millet yok. Ders kitapları yazılırken mutlaka iyi eğitimli din adamları olması lazim. Yoksa bu iş çözülmez. Herkes kafasındaki fikrini beyan eder. Bu hezeyanlar da bitmez...

bozeren 4 ay önce eklendi.

"buraya otobüsle geldim" demenin nasıl bir dini sakıncası olabilir? İslam akıl dinidir. aklınızı kullanın. korkmayın, aklını her kullanan kişi materyalist, Allahsız kitapsız değildir. müslümanın da aklını kullananı makbuldür!

Nur 4 ay önce eklendi.

Yazar bunlari yazdigi esnada ingiltere de bir laboratuarda Genetik bilimciler, tarihte ilk kez tamamen yapay ve insan tarafından yazılmış bir DNA koduna sahip olan, aynı zamanda da yaşayan bir organizma üretti.

Nevzat 4 ay önce eklendi.

sayın hocam ben fen bilimleri öğretmeni olarak yıllardan beri fen bilgisindeki bu Allah'ın görmezden gelen müfredat ve ders kitabı anlayışına birçok çevrelerde dile getirdim özellikle din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde Allah'a �nanç ünitesi bölümünde anlatılırken canlı ve cansızı Yaratanın dünyayı dünyayı yaratan güneşi ayı yıldızı Yerde ve gökte olanları yaratan yöneten idare ederim Allah olduğu anlatılırken fen bilgisi fen bilimleri sosyal bilimler gibi derslerde Allah'ın görmezden gelmedin bir tezat olduğunu öğrencileri bir yerde Allah'ın var olduğu diğer tarafta inkar edildiğini göstermiyor mu mesela Din kültüründe dünyayı ayı güneşi yıldızları yaratan Allah Fen bilgisinde Allah bunlardan uzak olarak gösterilmesi bunlara karışmaması öğrencilerin kafa karışıklığı için yetmez mi demek istediğim şudur biz Kur'an ve sünneti hayatın her yerinde kullanmadıktan sonra sağlıklı bir neslin yetişmesi çok zor selamlar

Mustafa 4 ay önce eklendi.

Okumayan Kuran ı hiç (meal) okumayan bir millete ne kitap yazarsan yaz fark etmez. Görsel tv yayınları dizileri ahlakın içini boşalttı . AKP li beyaz tv kadar bol tanrılı filimler iğrenç sosyete hayatı , TRT belgeselleri budizm tapınak övgüleri Allah aşkına dine kim zarar veriyor en çok müslümanım diyeler .!

Antimateryalist 4 ay önce eklendi.

Bugün bir arkadaş işe dolmuşla geldim dedi. Bende seni buraya dolmuş değil Allah getirdi dedim. Yanlışını anladı tövbe etti. Teşekkürler hocam yazınız için.

ggg 4 ay önce eklendi.

Fen bilimleri evrenseldir yazar efendi buraya bos bos yazi yazma aptal yerine koyma milleto fen bilimleri pozativ bilimdir dini milliyeti olmaz ayni matematik gibi hem cahilsin bu konuda hem ahkam kesiyorsun yeter

az daha zaman var 4 ay önce eklendi.

Bu milli eğitim bakanında bi cacık olmaz, Allah inancı yerine atatürk safsatasını sağlamlaştırmayı hedefliyor.

M.Necip Sinoğlu -Fen Bilimleri Öğretmeni/Dammam S.ARABİSTAN- 4 ay önce eklendi.

Kıymetli Hocam çok önemli bir hususu dile getirmişsiniz. Derslerimde konuları anlatırken eksikliğini en fazla hissettiğim meseleyi üst perdeden dillendirmeniz beni heyecanlandırdı. Tek kişilik bir çalışmanın ötesinde özverli bir takım çalışması gerektiren kitap yazmayı -hiç değilse giriş olarak birkaç üniteyi- son dönemlerde daha sık düşünürken yazınız bana cesaret verdi. Bu hususta Arabistanda uygulanan müfredat ve okutulan kitapları incelemeyi düşünüyorum. İnşaallah elini taşın altına koyması gereken biz öğretmenler daha duyarlı oluruz.

Ali 4 ay önce eklendi.

Sayın yazar birçok ders kitabı aynı... Ebadaki ders videoları ortada. Türkçede Metin ve şiirler beş para etmez. Şair diyince Orhan Veli tarzı Kişiler ibaret. Ama idareci atamasından beleş kitaptan koltuk kapmaktan bunlara sora gelmiyor demekki.