Ömer faruk 5 ay önce eklendi.

Hocam çağımız Kaos çağı..... Yine çağımız Enigma çağı.... Size fasıktan bir haber geldiğinde araştırın deniliyor...... Bize twitter dan facebook dan wsap dan ondan bundan herkesten, O haberden, BU haberden bir haber geliyor..... Dün başka, bugün başka, yarın daha başka..... Sizde dün başka bugün başkasınız... Aslında yazdıklarınız aynı ama yazdıklarınızla dün birini, bugün başka birini yarın kimi niçin vuracaksınız acaba bunu kestiremşyoruz. Yani herşey karışmış vaziyette hocam. Biz müminlere düşen kaosdan sonra kurulacak düzen de calin düzenimi yoksa hakkın düzenimi bunu bilebilmemiz lazım. İnşaallah bilenlerden ve gerektiği gibi amel edenlerden eylesin. Hocam size bir sorum var. Kendinizi sorgulayıp eleştirdiğiniz oldum. Olduysa onuda yazarmısınız... Ama objektif bir şekilde. Allaha emanet.

Ömer 5 ay önce eklendi.

Bunlar yazılmaya başlamışsa müslümanlar sırat-ı müstakimle geri dönüyor demektir.bu yazdıkların hepsi yaşanıyor bize de doğru diye nerdeyse kabul ettiriyorlar di.

mvlüt 5 ay önce eklendi.

malum chp osmanlıyı yıkan ittihat ve terakkinin devamıdır...12 ada da gider 24 adada....bu onları ilgilendirmez....ipleri siyonistlere bağlı nasıl olsa....

Ismail sabaz 5 ay önce eklendi.

Bir Yaratan'nin dedigi olur! En Son bildiren Kim idi? ... Bos yere vaktinizi harciyorsunuz, bu gibi salak yazilarla..! ( Dogal olarak bana göre salak yazilar. Size vê de sizi okuyanlara göre olagan.) Amacim sizi bir ūst düzeye cikartmak. Asagilamak , insana has bir sey degildir; ama 'insan!' olana! Adimi bir yerlerden hatirlaniz gerekir; mesela , kactaydi? 2004 müydü Endonezya depremi, Haiti falan!! vb. Kadin katliamlarini ( Türkiye'de)vb olaylari sizlere önceden haber veren olmamismiydi? Kafanizi yorunuz biraz, hatirlayiniz! Akil insana nicin verildi ey! Gerzekler? Ben iyi hatirlaticiyim ayni zamanda!

ayni 31 5 ay önce eklendi.

Ölüm vardır şu dünyanın sonunda Kırma gönülleri boşu boşuna Kargayı kondurup gülün dalına Yoldurma gülleri boşu boşuna Mermer taşa yazacaklar adını Kim götürmüş servetini malını Eğer çalamazsan gönül sazını Koparma telleri boşu boşuna Sultan Süleymana kalmdaı dünya Her gördüğün düşü görme hayıra Meyvasız ağacı sallayıp durma Kırma dalları boşu buşuna Gülabi’ yem mezarımdır son durak Ömür bağın viran döküyor yaprak Bir gün sarar beni şu kara toprak Dökme göz yaşını boşu buşuna Sarar ise şu kara toprak Bekleme yolumu boşu buşuna

ayni 31 5 ay önce eklendi.

Sayın Dilipak yazilarınızın %99 çok da iyi oluyor.Fetö meselesine değindiğiniz.Ama benim takip ettiğim kadariyla Sayın CB ayrım yaptığı ......"altı ibadet ,ortası ticaret , üstü ihanet olan olan bir yapıdan"...... sürekli tek yek vucut gibi yaziyorsunuz.Darbeye kalkışan ihanet eden hayin sayısi belli iken kimi tutuklanmış kimi alçaklar kaçmış. Olan gariban memurlara olmuş.Haklarında berat kararı olanlar veya haklarinda hiçbir adli işlem yapilmamış en az 60-70 bin kişi olduğu söylenen kişiler bir KHK yla ihraç edilmiş kisilerin çalıştiği kurumlarin savunmalari ......."657 sk na sadakatsizlik yapmıs "......diye ihraç olduklari iddia edlilyor.Bunun hiç bir affı olamaz mi bu kadar insana bir şans daha verilemez mi ? Sizden ricam.gercekten 500 bin kişiyi terör üyesimi görüyorsunuz.Bu yapiyi hayır kurumu olarak gören alt sınif memur tayfası ne olacak.Allah ve Türk milleti siyasileri af etti ama bu garibanları etmez mi?

Kahya 5 ay önce eklendi.

Sn yazar haklı çıktı arkadaşlar uyarıları bugün tanıklık ettim ak parti batıda izmir de bile genel seçimde yenilse bile muazzam oy alıyordu misal muğla 52 CHP alsa 44 ak parti alıyordu bugün gördüğüm tehlike büyük en fanatik ak partililer dönüş var gibi ve yazarın dedi ği gibi medya değişmeli yönetimler değişmeli cip binen ak partili muhafazakar kadınlar ön safa çıkmamalı Kenan sofuoğlu tipler nereden bulundu yani kısaca batı seçmeni önemli nüfus yüksek olan yerler saygılar

hakan aça 5 ay önce eklendi.

12 adalarda CHP suçu neymiş anlatında belgeleriyle öğrenelim

Müslim özdağ 5 ay önce eklendi.

Adaları osmanlı verdi yıkıntılar devlet kurmak basitse siz kurun

ALİ 5 ay önce eklendi.

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Burhanettin Duran, PKK lideri Abdullah Öcalan için yanlışlıkla “Sayın Öcalan” dediğini söyledi. Bu söz sehven söylenmiş öyle diyor sn duran. Peki bir CHP li yapsaydı ne derdiniz.

benziyor 5 ay önce eklendi.

Turkiyenin durumu ili uc kadinla evli adamin durumuna benziyor.herbirtarafi idare etmek icin ugrasiyor.birtarafta ucak alimi birtarafta fuze alimi. istemedigi taraflarada ekonomi olarak muhtac.memleket secimle ugradi dursun gunu birlik islerle.neyse filim herkesin gorebilecegi sekilde devam ediyor.selam saygilar.

Feride 5 ay önce eklendi.

Bizim hala gundemimiz adalet, demokrasi, gucler ayriligi, secim guvenligi, ahlak, durustluk, liyakat, ozgurlukler, rusvet, kayirmacilik, develet malini talan, ekonomik refah ve daha bir cok kavram oldugundan ve bu kavramlar gelismis ulkeler icin orta cagda cozulmusken biz hala 21. yy'da bunlari konusuyorsak....cikacak herhangi bir savastan sag cikma ihitmalimiz ne yazikki bulunmuyor. Gercekci olalim ve bir an once bu vasatliktan kurtulalim yoksa cok gec kalacagiz.

VATAN TAŞ 5 ay önce eklendi.

"Ahmet3 sa önce Ne gereği var dijitale füzeye para harcamaya..Bizim bir sefer Aktrollerimiz var. Diriliş Ertuğrul ve Payıtahtımız var. Hepsini döverler ki bir kere..." Bu trollere ben de kızıyorum ama... Şimdi bunlar var, buna da şükür... Dün heykelden başka bir şeyimiz yoktu. Onları ihraç da edemiyorduk. Sadece övünüyorduk. Samsun'daki heykel, alanında dünyada 4. imiş. Harb Okulu bahçesindeki dünyada büyüklük açısında ikinciymiş. Hey yavrum heeyyy. Vay be... Var mı bizim heykellere yan bakan... Ha 10 km.'den füze atılsa, geldiğini haber alsak, gidip altına saklansak, saklanan üç beş kişiyi bile saldırıdan korumaz ama olsun. Bizim heykeller herkesinkini döver... Mübarek gün terbiyemi bozmayacağım... Yürü git be adam...

VATAN TAŞ 5 ay önce eklendi.

"erdal gürkan9 dk önce Ben CHP'ye oy vermiş biri olarak soruyorum size,sayın Dilipak,CHP ile on iki adaların ne ilgisi var?Acıklarsanız bende bilgi sahibi olurum sayenizde.Selamlar." CHP'nini ata babası İttiaht Terakki'ye gitmeden yazayım. 2. Dünya Savaşı... Almanlar Yunanistan'ı işgal ediyor. Ama adalar için kuvvet harcamak istemiyor. Karşı taraf da adalar için kuvvet harcama niyetinde değil... Türkiye'ye sizin kontrolünüzde olsun deniyor. Kahraman Milli Şefimiz istemem diyor. CHP'yle yeterli irtibat kurulabildi mi?

mustafa 5 ay önce eklendi.

Hala 12 Adalar CHP diyor .Yakışmıyor Müslüman . Dilipak

mustafa 5 ay önce eklendi.

Ben bu ülkeyi bunlar kurdu gibi düşüncelere katılmıyorum bunlara kurdurdular bunlarda kudurdular hala iyileşemediler efendileri kralice ne derse onu yaptılar yapıyorlar yapacaklar şimdi ılımlı islami görünüyorlar çünkü oradan ilerle denildi vatanımızda ne yazıkki en az %30 hain var .

Mustafa 5 ay önce eklendi.

Allah ın ipine sarılmayan Bizleri yok edip yerimize yeni nesil getirecek olan Allah subhanehu ve teâlâ dan korkuyorum.

Mustafa 5 ay önce eklendi.

Allah subhanehu ve teâlâ nın şaşmayan hesabını bekliyorum.

dindar kindar 5 ay önce eklendi.

Erdoğan, 'Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor' demiş.

İSMAİL 5 ay önce eklendi.

Hocam bir de bu dönemin hortumcularından bahsetsene. Bak bir haber, tabii Akit'te çıkmaz. Kastamonu'nun Taşköprü Belediye Başkanı seçilen MHP'li Abdullah Çatal, görevi 2 dönemdir yürüten AKP’li Hüseyin Arslan’dan devraldıktan sonra belediyeye ait borçları belediye binasına astırmıştı. Çatal’ın bu tavrını eleştiren AKP ilçe Hüseyin Erol, hesapta bir yanlışlık olduğunu savunmuştu. Çatal bunun üzerine sosyal medya hesabından yanıt vererek, “İlk önce projeler ve personel harcaması dışı harcanan 73 milyon TL’nin hesabını versinler" dedi. Eeeee namuslu dürüst insan için ittifaktan önce yetimin malı gelir.

erdal gürkan 5 ay önce eklendi.

Ben CHP'ye oy vermiş biri olarak soruyorum size,sayın Dilipak,CHP ile on iki adaların ne ilgisi var?Acıklarsanız bende bilgi sahibi olurum sayenizde.Selamlar.

Ferhat 5 ay önce eklendi.

Malesef 3. Dünya savaşı kapımızda. Nasıl 1. ve 2. Dünya savaşı nasıl iblisin iradesine tabi olmuş masonlar tarafından kurgulanmış ise 3. Dünya Savaşı'nın senaryosunu da aynı iblisin veletleri tarafından kurgulanarak gerçekleştirilmek isteniyor. Suriye'de malesef ihtilafın çözümüne dönük adım atılmak istenmedi, zira Arap baharı ve bop kapsamında bölge ülkeleri ve yönetimleri el değiştirildi. Bölgede ve dünyadaki ulus devletleri tamamen masonların iradesini tabi oldu ve dolayısı ile kaos ortamı yaratabilmeleri için bütün şartlar tamamlanmiştır. 1871 yılında Albert Pike Mason üstadı nın 1871 yılında Mazzini isimli diğer bir mason üstadı ama yazmış olduğu bir mektupta 1. ,2. ve 3. dünya savaşların nasıl masonlar tarafından tasarlanarak uygulamaya konulması gerektiği ile bilgiler icermekte idi. Nitekim 1. ve 2. dünya harpleride aynen masonların tasarladığı şekilde gerçekleşmiştir. Mektubun içeriğinde İran ve İtrail'in arasındaki çıkacak olan Harbin tüm bölgeyi ve dünyayı savaşın içine çekecektir. Dikkatinizi çekti ise İblis dünyayı son zamanlarda iki kutuplu bir dünyaya ayırarak kontrollü bir şekilde kaos ortamına doğru sürüklemekte. Son zamanlarda yurdumuzu yöneten siyasi iktidarın milliyetçilik kılıfı altındaki söylemleri Tanzimat ve inkılap döneminde ittihat ve terrakici liberal lesmiş mason localarının üyelerinde söylemler ile aynı üslubu taşıması hiç şaşırtıcı değil. Zira mütedeyyin halkin inancını sõmürerek ve din bezirganlığı yaparak ülkenin başına gelen bu taife özünde Masonlar birliği AB nin ve iblisin rızası doğrultusinda siyasi, sosyal ve ekonomik reformlar yapan ve masonların kurmak istediği Yeni dünya düzeninin alt yapısını oluşturan yerli misyonların ibarettir. bir taraftan inanıyoruz diyerek bir taraftanda iblisin, tani AB nin kurdugu düzen ve yasalara tabi olarak müfsidlik, fasıklık ve bozgunculuk yapilamaz. Aksi takdirde bunun sadece Allah'ın ismi ile müminleri aldatmaktan başka bir şey olmaz.

YÜCEL BACAKCI 5 ay önce eklendi.

ABD İRAN'A SALDIRIRSA BİZDE SEÇİM İPTAL OLUR ARKADAŞLAR...Bence biz de hemen Suriye'nin kuzeyine hatta Irak'ın da kuzeyine girmeli kendi sınırlarımızı koruma altına almalıyız bu elzemdir.KIBRIS'A ACİL ASKER takviyesi ve hatta alınan S 400 lerin brinin oraya yerleştirilmesi de..ABD VE İSRAİL bozulan ekonomik düzenlerini daha fazla idare edemiyorlar ve körfezin petrol zengini ama 'İslam fakiri' ülke yöneticilerinden gasp ettikleri paralar da yetmiyor ki dünyanın kalbine ORTADOĞUYA savaşı getiriyorlar.Rabbim MAZLUMUN DOĞRUNUN VE ÜMMETİN yanın da olur İNŞAALLAH.Bizde içerde seçimi kim kazandı kim kaybetti ile uğraşıyoruz.Bu bile sanki Fetö vari bir işgibi geliyor...A.Menderes seçimi kazanın ca askerler İnönü'nün yanında alırlar soluğu...Chp teşkilatları Ankara'ya haber üstüne haber yolluyorlarmış...'oyları çaldılar,oyları çaldılar diye'...Hem asker hem teşkilat seçimi kaybedince tutuşmuşlar anlayacağınız.Ama devlet adamlığı gereği hiçbirimizin beğenmediği İnönü eşyalarını toplayıp gitmiş...Bu ilk YSK nın kurulduğundan sonraki seçim miş.O İnönü istese o YSK ya o SEÇİMİ İPTAL ETTİRİR MİYDİ ETTİRİRDİ....AMA ET-TİR-ME-MİŞ...21.yy da biz ettirdik.Ülkeyi kısa vade de1 yıl daha boşa kürek çeker hale soktuk..Uzun vade de ne kaybettiğimizi zaman gösterecektir.Ne uğruna yeniden seçim dedik; kimine göre koltuk kimine göre rant-para kimine göre de hırs-iktidar hırsı...Gelecek nesil bizleri çok iyi anmayacaktır..En önemlisi de Rabbim bizi nasıl değerlendirecektir....

Rabia 5 ay önce eklendi.

Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Fitne (den eser) kalmayıncaya, dîn de (şunun bunun değil) yalınız Allahın (dîni diye tanılmış) oluncaya kadar onlarla savaşın. Vaz geçerlerse artık zaalimlerden başkasına hiç bir husumet yokdur.bakara süresi 193.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Bu, İslâm'ın müminlere kâfirleri kılıç zoruyla küfür ve şirkten vazgeçirip, bunun yerine Allah'a ibadete yöneltmek için savaşmalarını emrettiği anlamına gelmez. Savaşın amacı, sadece, onları fitneden vazgeçirmektir. Gerçekte İslâm, tüm gayri müslimlere inanç özgürlüğü verir. Kişi istediği yaşama tarzını seçebilir ve istediği şeye tapıp tapmamakta özgürdür. İslâm müminlere, kâfir ve müşrikleri yanlış inanç ve alışkanlıklarından ikna yoluyla vazgeçirmeye çalışmalarını tavsiye eder; fakat, bu amaçla savaş yapmaya izin vermez. Diğer taraftan kimseye, insanları Allah'a kulluktan vazgeçirip başka bir şeye kul etme hakkı da vermez. Böyle adalete aykırı bir durumu ortadan kaldırmak için, şartların gerektirdiği şekilde tebliğe ve savaşa izin verir. Bu nedenle fitne, yani kâfirlerin hakimiyeti ve politik üstünlükleri ortadan kaldırılmadıkça ve Allah'ın dini için gerekli özgürlük sağlanmadıkça müminlere dinlenme yoktur.Eğer vazgeçerlerse, artık zulüm yapanlardan başkasına karşı düşmanlık yoktur" ayetinden çıkarılan anlam şudur: İslâm yönetimi küfür yönetiminin yerine geçerse, Hakk'a karşı çıkma konusunda zulüm işleyenden başkaları için genel bir af ilân edilmelidir. Bu ayet, zafer anında müminlerin merhamet göstermesine izin vermesine rağmen, İslâm'a düşmanlıkta tüm sınırları aşan zalimleri cezalandırmasını da yasaklamaz. Çok merhamet ve af taraftarı olan Hz. Peygamber (s.a) bile bu haktan yararlanmış ve Bedir'de savaş esiri olarak alınan iki kâfiri ölüm cezasına çarptırmıştı. Bu bağlamda, Mekke'nin fethinden sonra genel bir af ilân edilmesine rağmen, İslâm düşmanlarından on yedisi bu aftan hariç tutulmuş ve dördü ölüm cezasına çarptırılmıştır.tefhimul kuran.buna binaen feto ile mücadele son hız devam ediyor.bunlarin en belirgin özelliği de aklınızla dalga gecmeleridir.biraz üstün oldukları zaman yetim hakkı bile yerler.gerceklerin ortaya çıkma gibi bir durumu var dir diye öğrendik.bunlara her kulvarda karşı çıkmak lazım.ben dua ediyorum inşaallah.benzerlerinizi bulup yeni hikayeler düşündürurler.daha önce benim başıma geldi yazmıştım.birde müşriklerle Yahudiler karistirilabiliniyor.kurani Kerime göre dunyaya bağlılıkta Yahudiler daha bağlı.Allah yardımcımız olsun.tevbe zamanları.eger Tevbe eden Kullar olursak dunyadada afiyet içinde yasayabiliyoruz öğreniyoruz.elhamdulillah.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.

Kamber 5 ay önce eklendi.

E şimdi bazı ak parti cenahının yaptığı yanlışı karşı taraf mı yapıyor bir başkanın Trabzonlular a dil sürçmesi ni bak bak bakın ne demiş diye bu siyaset ki İstanbul Ankara götürdü bir TV de 10 video yayınlayıp dil sürçmelerini bak bak bakın ne diyor diye veren malum şahıs kendi çok halktan akıllıya halk bunu kesin yer misali sandı ama unuttu halkın ondan akıllı olduğunu belkide haberi getirene bravo koçum iyi iş çıkardın ahali bunu fena yer demiştir ama kendine döndü hatta öyle gaflet olduki Erdoğan bile unuttu halkının muhteşem olduğunu meydanlara video kurdu yani kısaca şimdi o yanlışı karşı cenah yapıyor bir Trabzon dil sürçmesi ni halka yedirme çabası saygılar

Biz 5 ay önce eklendi.

S.Aleyküm. satım hocam. Amerika körfez e silah yığarken. Neden rusya irana s-400 vb silahları göndermiyor.tramp putin e anlaşma teklifini dün iletti.rusyaya güvenilmez. Çok dikkatli olmalıyız.abd ve rusya füze uçak silah radar sistemlerine karşi caydirici sitemleri cin vb ülkelerden almaya çalışmalı. Yerli muadillerimize üretmeye çalışmalıyız...S.ALEYKUM. saygılarımla...

Ahmet 5 ay önce eklendi.

Ne gereği var dijitale füzeye para harcamaya..Bizim bir sefer Aktrollerimiz var. Diriliş Ertuğrul ve Payıtahtımız var. Hepsini döverler ki bir kere...

ALLAH IN KULU 5 ay önce eklendi.

BİZ İÇİMİZDEKİ ZİHNİYETLE MÜCADELE EDELİM. HANİ ŞU CHP NİN YATACAK YERİ YOK! ZİHNİYETİYLE... BUNLARDIR ÜLKEYİ KURAN, BUNLARDIR MİLLETİ VAR EDEN, BUNALRA BORÇLUSUNUZ YAŞAMAYI (HAŞA) DEMOKRASİ, EŞİTLİK, HAL, HUKUK, ADALET NE VARSA BUNLARINDIR LAKİN AKPARTİ İKTİDARDA İSE ASKERE DESTEĞİNİZ YALAKALIK, REİSİ SEVMENİZ YALAKALIK, YANDAŞ MEDYADAN BİRİ UÇURUMA YUVARLANIP ÖLDÜĞÜNDE GÖBEK ATIP RAHATLIYORLAR, 5 YAŞINDAKİ BİR KIZIN BAŞINA KÖTÜ BİR ŞEY GELDİĞİNDE EĞER BÜYÜDÜĞÜNDE AKPARTİYE OY VERECEKSE İYİ OLMUŞ DİYECEK KADAR SOSYOPAT( BENCE TEDAVİSİ MÜMKÜN OLMAYAN ŞİZOFRENİK VAKA).BUNLARIN ZİHNİYETİ 140 YILDIR AYNI AMA BİZDEN OLANLARIN BU REZİLLİKLERE DESTEK OLMASI ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL.

ALLAH IN KULU 5 ay önce eklendi.

HER ŞEY ALLAH IN EMRETTİĞİ ŞEKİLDE SON BULACAĞINA GÖRE SIKINTI YOK. BU GÜNLERİ İBADETLE GEÇİRELİM. ŞEYTANLARIN NE YAPACAKLARINI KAFAYA TAKARAK KAFAYI YEMEYELİM... HASBİNALLAH VENİMEL VEKİL.

ORHAN İNAN 5 ay önce eklendi.

HESAPLAR AYNI İLE DEDİĞİNİZ GİBİ. BU NOKTALARA GELİNECEĞİ DE DÜNDEN BELLİ İDİ.SİZİN DE BELİRTTİĞİNİZ GİBİ BAŞ HEDEFLERDEN BİRİ TÜRKİYE. BİZLER BUNU HİSSETTİĞİMİZ VE ÖNGÖRDÜĞÜMÜZ İÇİN ,OLACAKLARA ÜLKEYİ HAZIRLAYACAK BİR LİDERİ DESTEKLEDİK.ŞİMDİ GELDİK YİNE BEKA MESELESİNE.GERÇEKTEN ÜLKEMİZİN ÇOK ÖNEMLİ BİR BEKA MESELESİ VAR.ÇÜNKÜ,ERDOĞAN'IN TASFİYESİ HALİNDE GELEBİLECEK ALTERNATİFLERE BAKINCA İNSANIN TÜYLERİ DİKEN DİKEN OLUYOR.BUNUN GERÇEKLEŞMESİ HALİNDE TÜRKİYE DİRENEN DEĞİL,ABD YE KARŞI DİRENÇLERİ KIRAN BİR ÜLKE POZİSYONUNA GEÇER.BUNDAN KİMSENİN ZERRE KADAR ŞÜPHESİ OLMASIN.ELLERİNİZE SAĞLIK.HÜRMET EDİYORUM.

Zafer Yılmaz 5 ay önce eklendi.

''2025’de digital devrim sonra hava savunma sisteminin değişeceğinden ve ABD’nin Türkiye’ye karşı tehditkar politikalarından dolayı BU KONUNUN YENİDEN DÜŞÜNÜLMESİ GEREKİYOR'' dan kastınız S400 alacak olmamız mı hocam ?

Tamam 5 ay önce eklendi.

Savaş çıkacak. İstanbul seçimleri yapılmayacak. Ekonomik kriz unutulacak. Beka meselesi gündeme getirilecek.

anadolu kartalı 5 ay önce eklendi.

üstadım ALLAH korusun diyorum görelim mev lam neyler neylerse güzel eyler

ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM 5 ay önce eklendi.

Amerika ve Avrupa ve de Baş vampirlerden İngiltere parçalanacak lar,bunlarıda yazmalsın.Savaş onları ayakta tutamayacak.Türkiye Büyüyecek GüçlenecekMüslümanlar kendi kurgularını yapmalı,kurulan oyunları anlamaya çalışarak ömür tüketmemeli değil mi.Köklerimize ait olmalıyız.Kurguları biz yapmalıyız.Büyük Fırsatlar elimizde yeterki gözlerimiz açalım.Özellikle tarikatlar Amerika ve İngiltere ve de masonik ve tapınakçıların kuyrukluğunu bırakmalı değil mi.Müslümanlık bir yerlerin kurgu oyuncağı olmamalı değil mi.Seni Çok seviyoruz.ama her analizin de doğru değil.Saygılarımla.

Kömür Karası 5 ay önce eklendi.

Dünyanı en önemli meselesi "İstanbul Seçimi" dururken siz neden bu "lüzumsuz" işlerle uğraşırsınız ki?!.. İktidar temsilcilerinden siyaset artıklarına, "malum media" dan sosyal media ya; başlayan bir savaş zaten var. Ne "incler" dökülüyor toplasanız "alim" olursunuz! "Adaletin terazisini silen" mi dersin, "Yunan Ekrem"den tutta "Makedon Mansur"a uzanan "bilimsel kimlik çalışmaları" mı dersin, neler neler! Bence, sayın Karahasanoğlu'nun bugünkü "cihana yol göstercek" eserini bir okuyun. Ne o öyle: Ortadoğuymuş, Basraymış, Doğu Akdenizmiş, Egeymiş!.. Yani şimdi bunlar İmamoğlu'nun soyadı değişikliğinden, hakkında açılan dava sayısından, "kökeni"nin araştırılmasından daha mı önemli?!.. Hemen her "AKP" li şu adama atacak bir pislik buluyor, sizde yok mu atacak bir şey? Ama hatırlıyorum siz baştan "AKP" li değil Ak Partiliyim demiştiniz. Ama görünen o ki AKPliler Ak Partiyi çoktan ele geçirmişler. (Sayın Editör, küfür veya hakaret görüyorsan yorumu yayınlama, aksi halde bırak yazarın kedisi değerlendirsin.)

Abdullah Hakyazar 5 ay önce eklendi.

İnsanoğlunun şu dünyada ki alacağı nefesleri ve yiyeceği lokmaları sayılı olmasına rağmen durmadan bir didişme ve mücadele halinde olması onun ne kadar zalim ve nefis perest olduğunun göstergesidir. Bu didişme hakindeyken zamanında mazlum olanlar muktedir olduklarında maalesef zalim konumuna geçip Haksız, hukuksuz ve Adaletsizce uygulamalar yapıyorlar. Bu durumda Yüce Allah'ın gücüne gidiyor ve onların elinden iktidarı alıyor!

DR. ÖMER NASUHİ BİLDİK 5 ay önce eklendi.

Genel panaromanın güzel bir özeti bu yazı. Detaya inilirse bu bir "Ümmül-ma'rekaat" (Savaşların Anası) olacak bir dizi "zincirleme savaşı" tetikleyecek. Öncelikle kullanılacak silah teknolojisi "Rum-Pers Savaşı"nda "nükleer silahlar" değil henüz; konvansiyonel kategoride. Fakat tetikleyeceği/doğuracağı çok sayıda savaşlar çok geniş bir coğrafyaya yayılacak. Henüz Pasifik'te yaşanacak olan "Yıldız Savaşları" yani "Nükleer Savaş" kategorisindeki "Gog-Magog Savaşı" değil bu; şimdiki konvansiyonel Savaşın adı "Armegadon" olacak her ne kadar bir "Fırat fitnesi" olarak başlasa da. Ateşi Ortadoğu coğrafyasından taşacak olsa da "Kıyamet için Son Savaş olan Gog-Magog Savaşı denilen Nükleer Yıldız Savaşları" değil. 2014 yılında başlaması beklenen gecikmiş bir Savaş bu; için için yanıyor olsa da alevleri tutuşmamıştı; şimdi kararlılık ile yürüyüşe geçildi. "Rum-Pers Savaşı" Ceziretül-Arab'tan Türkiye'ye, Lübnan'dan Pakistan'a, Basra Körfezi'nden Akdeniz'e yayılacak; buna kuşku yok!!! Ancak yine de 2039 yılında beklenen ve belki "Armegadon" ile muttasıl hale gelecek olup erken bir doğum travayına yol açacak olan "Gog-Magog Savaşı" da peşisıra arkada!!!

GALİP 5 ay önce eklendi.

Hocam Ege’deki adalar bu dönemde gitti Yunan’a birer birer. Adamlar göstere göstere ızgara bile yaptılar savunma bakanlarının katılımıyla. Biz de seyrettik.

Bekir 5 ay önce eklendi.

Biz işimize bakalım bir an önce başka devletlere çaktırmadan savunmamızı yeni bilinmeyen silahlarla donatıp yeri geldiğinde ortaya çıkıp onların gardını almalarına fırsat vermemek lazım. Haydi Türkiyem gayret

Hakkı GÖZETEN 5 ay önce eklendi.

Sayın yazar. Chp'ye yükleniyorsunuz ada mevzuunda ama yanılıyorsunuz. 12 Adaları Lozan'da verdik ama hangi Lozan'da? 12 adayı Lozan'da verdiğimiz söylenir, doğrudur. Lozan'da verdik ama 24 Temmuz 1923'teki Lozan Anlaşması ile değil, İtalya ile 1912'de imzalamak zorunda kaldığımız ilk Lozan Anlaşması ile. Lozan'ın sahil semti Uşi'de. Acaba o tarih itibariyle Osmanlı payitahtında kim oturmaktaydı? Tabii ki sultan 5. Reşat. 15 Ekim 1912'de imzaladığımız bu metin tarihimizde Uşi Anlaşması diye geçer. Hatta 1930'lu senelere kadar 1. Lozan denmiştir. Üstelik bu ilk Lozan'ın aslı, Osmanlı Arşivleri'nin Muahadeler tasnifindeki 418 ve 419 numaralı dosyalarda muhafaza edilmektedir. Tarihçilerimiz İki Lozan Anlaşması olduğundan bihaber kaldıkları için uydururlar da uydururlar. Siz Chp ile ilgisinin olmadığı aşikar iken bu hususta nasıl olurda TUFAYA düştünüz anlamak mümkün değil. Saygılarımla,

Sami 5 ay önce eklendi.

Adalet, liyakat olsun, rüşvet iltimas kalksın... Sen o zaman gör Türkiye'yi.

Nurullah 5 ay önce eklendi.

Savaş çıkarsa çıksın. Bu Aziz Millet atletiyle tank durdurdu. Havadaki F-16'nın üzerine atlar gibi hamle yaptı. Tankın altına yattı, kurşuna kafa attı. ABD düşünsün. Dombıra eşliğinde Washington'a gireriz. Ver Mehteri Coniye, Siyoniste, ABD köpeklerine Ver Mehteri Ver. 82 Musul, 83 Kerkük, 84 California, 85 Washington

Haluk 5 ay önce eklendi.

Allah bizleri korusun Hocam cevremizde bunlar olurken biz birlik ve beraberligimizi bozacak eylemlerden kacinmaliyiz ozellikle siyasiler konusmalarina dikkat etmeli

Kenan duru 5 ay önce eklendi.

Yorumlarınıza aynen katılıyorum hocam ALLAH vatanımızı vatandaşımızı milletimizi herturlu belâdan korusun

yav 5 ay önce eklendi.

ezoterik

.Ahmet 61 5 ay önce eklendi.

Allah cc insanlari kendi hallerine bıraksa idi dünyayı hergün dümdüz yaparlardı.Vemekeru vemekerallah vallhu hayrul makirin.Lahavle velakuvvete illabillah

tuzcu 5 ay önce eklendi.

Batılılar açlıktan ölmeye başlamadan küresel bir savaş çıkarmaz...Aç kalacakmış gibi de durmuyorlar, bilakis her türlü tedbiri de gayet güzel alıyorlar ve mükemmele yakın bir şekilde de her konuda anlaşıyorlar....