Ali Osman Abeeee 6 ay önce eklendi.

Bu ülkenin gençliginden fazla umudum yok. Kendini geliştiren çabalayan sorgulayan araştıran gençlik de var ama bu oran yüzde 2 yi geçmez.

Sorgulayan mümin 6 ay önce eklendi.

Kesinlikle çok doğru, gerçekten öğrenciler de öğretmenler de veliler de şapşala dönmüş durumda....insan düşünmeden edemiyor bu planlanmış bir durum mu?

başa dönelim 6 ay önce eklendi.

Dersler zorunlu olmalı, ilaveten öğrenciye bunlar ... öğretilmelidir. Bu kadar hürriyet yeter, özgürlük diye herşeyin içine ..lar.

misafir34 6 ay önce eklendi.

maraşlı, bir çocuğuna söz geçiremediğini söyleyip, 80 milyonluk ülkeyi yönetmeye çalışanlara laf atmak neyin nesi???

Jdyuu 6 ay önce eklendi.

Selamunaleykum Yorumcular yazmak istediklerimi dile getirmisler genel itibariyle.Ogretim gorevlisi degilim okilullarida gezmedim.Egitimin ogretimin*Mevlam kayira *konumunda oldugu kanaatindeyiz.Yasadigim ilde kiz ogrencilerin esrar almak icin ,ile bagli bir kasabaya gittiklerini duydum.Para karsiliginda degil baska bedel teklif ediyor kizlar.O kasaba da mimli,kolluk kuvvetleri bilir.You tubeler de tanik oluyoruz lise universite ogrencilerinin bilgi seviyesini,yoruma takat kalmiyor. Sozgelimi şahsen 2016 kpss sorularindan 16 matematik sorusunu biri hariç kalem oynatmadan çozdum,bakarak.Hala agir geometri sorularini cozebilirim gerektiginde.Turev integral , cogu ogrenci gibi bastan küskün. Ozel bir sebebi var mi bilmiyorum.Cografyadanda islem gerektiren sorulari yine kolayca cozerim.Lise biteli 30 yil oluyor .Bu durum benim zekamla hafizamla alakali olabilir,okulun kalutesiyle alakalı olabilir,onemlisi o gunun egitim ogretim sistemiylede.Ogrencinin gozunde ogretmenin bir yeri olmali,korku degilsede saygi olmali.O sana hayatin veya meslek hayatin icin birseyler sunuyor.Bu alginin olusmasi,aksi alginin olusmasi kadar,hatta daha fazla zaman ister.Sosyal bir degisimden soz ediyoruz.Ailelerin etkisi bir ayri,cagin sunumu olan digital alem daha bir ayri.Degil ogrencilerin insanligin dikkatini dagitiyor,düşünmekten alikoyuyor.Sanal alemle sanallasiyorlar. Tabi bu hal icinde basarili olanlar var.Ekonomik sebeplerden baska sebeplerden ötürü okumam gerek diyenler var.Severek okuyanlar var.Zeka herkeste olabailir ama akil herkeste olmayabilir. Uzatmadan hocam;bir bilgenin oglu ,ben şu diyara gidecegim bu diyara gidecegim dermis.Babasi ,nere gidersen git huzur bulamazsin.Huzur çözum senin içinde.Sen gittigin yere sorunlarinida götürüyorsun, dolayisiyla...... Temel çözümler aramadan,care arayislari devam eder diyoruz .

Hakan 6 ay önce eklendi.

Ben ilkokulda lisede hep disiplinli okullarda eğitim aldım ve iyi ki o okullarda okumuşum kitap okumamdan o sorduğunuz saçma sorulara kadar herşeyi biliyorum. Ama ben bunu okulda öğrendiklerimle değil kitap okumakla başardım. Demek ki okullarda ki din dersinin zorunlu olmasının ya da matematik dersiniz seçmeli olmasınız önemi yok. Ama hata daha ilkokuldan saçma bir sistemle yetiştirdiğiniz sorumluluk sahibi olmayan gençlere o dersleri nasıl seçtirecekler ? Bizim zamanımızda seçmeli zorunlu dediğimiz dersler vardı ben istemesen bile okul o dersi verirdi büyük ihtimalle yine aynısı olacak bu da reform diye yutturulacak. 5 yıl sonra çoçukların hepsi işsiz okumuş cahiller olarak hayata çıkacak... Milli Eğitim Bakanlığı hiç bir kuruma bağlanmadan bağımsız olmalı artık yoksa bu ülke daha çok bekler yerli uçağını otomobilini

maraşlı 6 ay önce eklendi.

Çocuğum akp iktidar olduğunda doğmuştu. şimdi lisede ve dersler berbat , sosyal medya kepazeliği ile beyin boş , hedef , ideal ,fikir, düşünce hiçbir tutar dal yok , sanmayın ilgilenmediğimizi , sanattan siyasete tarihten sosyolojiye , hatta cinsel bilgilere kadar oturup saatlerce anlatmamıza rağmen maalesef okula gittikten sonra tamamen bozulmuş bir şekilde eve dönüyor , sigara vb kötü alışkanlıklarda cabası , amacım onu bunu suçlamak değil , kendi üzerime düşeni yapmama rağmen maalesef çevre çocuklarımızı çok bozuyor. Bu milletin paraları ile yol köprü vs yapıp birde üzerine ikram yükleyerek , memleketi beton yığını haline getirip yandaşları semirterek icraat olmuyor. Ülkenin kanayan yarası aile ve gençlik elden gidiyor ama iktidar hala rant ve istanbul seçimi ile meşgul , istanbul sözleşmesi gibi türk müslüman aile yapısına vurulan son darbede cabası , acaba reis bunları görüp duymuyormu , yada duymamazlıktanmı geliyor. Yıllarca destek verdiğimiz reisi anlayamıyoruz. Maddi anlamda başarılarılara sözüm yok ama maneviyatımız yerin dibine girdi. Sistem gün geçtikçe çıkmaza giriyor. acaba kasıtlımı yapılıyor. Çevremizde abd ve batı 3.dünya savaşı hazırlığı yaparken biz elimize tutuşturulan cep telefonları ile embesil embesl yaşamaya ve birbirimize görgüsüzce hava atma derdindeyiz. Artık bu iktidar dan vede reistende umudumuz kalmadı. Avrupa diye diye 100 yıldır rezil bir millet haline geldik. Sayın yazar varmı bir çözümünüz , dertli bir baba olarak sizlere naçizaen dertlerimi anlattım.

erhan 6 ay önce eklendi.

o sorduğun soruların tümü de müfredatlarda ,kitaplarda var ve derslerde işleniyor. Devlet, hükümet, aile gerekli destekleri veriyor Alt yapı o kadar yetersiz değil. Temel sorun, ders dışı şeylerle ilgilenmek. Aslında sınıf geçmeler bu kadar kolay olmamalı. Disiplin yönetmeliği gözden geçirilmeli. Üniversite sayısı bu kadar çok ve kazanılması da bu kadar kolay olmamalı . O zaman. yetenekli, ilgili, gayretli ve başarılı olan kazanır. diğerleri ise mecburen kendine başka yol seçer

Hayrettin Hatunoğlu 6 ay önce eklendi.

Derslerin zorunlu veya seçmeli olması hiç bir şeyi değiştirmez. Tek bir şeye ihtiyacımız var ciddi olmak. Sayın bakan okullarda ders işlenemediğinden habersiz galiba. Okulların hali içler acısı kim kime dum duma, saldım çayıra Mevlam kayıra. Eğitim yapılamıyor. Biz öğretmenler öğrenci ve velilerin şerrinden korkuyoruz. Sözde amirlerimiz ha bire öğretmenler tehdit ediyorlar.Okullarda eğitim değil AVUTUM yapılıyor.